Зеленський відреагував на петицію щодо визнання суверенітету Ічкерії

20:42, 03.11.2022
Зеленський відреагував на петицію щодо визнання суверенітету Ічкерії

Рано чи пізно Ічкерія буде незалежною державою.

Міністерству закордонних справ України Президент Володимир Зеленський запропонував розглянути питання щодо визнання державного суверенітету Чеченської Республіки Ічкерія та внести відповідні пропозиції.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у відповіді президента на відповідну петицію, яка набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

 

Президент нагадав, що український парламент схвалив Заяву про невизнання окупації росією Ічкерії і назвав існуючий там режим окупаційним та нелегітимним.

 

Водночас Зеленський зауважив, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Так, за його словами, згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 Конституції Президент України ухвалює рішення про визнання іноземних держав.

 

У той же час підпунктом 5 пункту 4 Положення про Міністерство закордонних справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 30 березня 2016 року № 281, передбачено, що МЗС відповідно до покладених на нього завдань вносить пропозиції щодо визнання Україною іноземних держав, встановлення з ними дипломатичних зносин.

 

"З огляду на наведене Міністерству закордонних справ України запропоновано розглянути порушене в електронній петиції питання згідно з компетенцією, а також внести відповідні пропозиції", - проінформував Зеленський.

 

Нагадаємо, що Верховна Рада 18 жовтня ухвалила про визнання Чеченської Республіки Ічкерія тимчасово окупованою РФ і засудження вчинення геноциду чеченського народу.

 

У березні 1992 року Чеченська Республіка Ічкерія проголосила незалежність від росії. Після проголошення Ічкерією незалежності росія вирішила збройним шляхом придушити самостійність республіки. За результатами першої чеченської війни росія та Ічкерія підписали мирний договір, за яким Чечня де-факто стала самостійною республікою. Але у 1997 році рф порушила договір, розпочала другу чеченську війну і зрештою перемогла, знищивши незалежність Ічкерії.

 

Як повідомляла УМ, Рада визнала суверенітет Ічкерії та засудила геноцид чеченського народу.