Згорів притулок для українських біженців в Німеччині: можливо підпал

12:48, 20.10.2022
Згорів притулок для українських біженців в Німеччині: можливо підпал

Охоплений полумям притулок для українських біженців у німецькому н/п Грос-Штремкендорф. (Фото: Джонс Батнер)

У Німеччині в ніч на четвер, 20 жовтня, майже повністю вигоріла будівля притулку для українських біженців у населеному пункті Грос-Штремкендорф у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія.

 

Як інформує УМ, про це 20 жовтня повідомили видання Spiegel та Deutsche Welle.

 

Пожежа, яка сталася в ніч проти четверга, майже повністю знищила помешкання для біженців з України у землі Мекленбург-Передня Померанія, інформують ЗМІ.

 

«Всі 14 мешканців змогли покинути заклад неушкодженими. З трьома співробітниками також нічого не трапилося», - сказав речник округу Північно-Західний Мекленбург.

 

Поліція підтвердила, що загалом у безпечне місце вдалося вивести 17 осіб.

 

Правоохоронці виходять з того, що пожежа сталася внаслідок підпалу. У день пожежі поліція відвідала помешкання (готель) через графіті зі свастикою на в’їзді.

 

«Виходячи з мого багаторічного досвіду роботи пожежником, я припускаю, що пожежа була навмисною», — сказав представник округу Інго Шоманн.

 

Точну причину пожежі має з'ясувати пожежна експертиза.

 

Одразу після інциденту мешканців переселили в інший заклад, повідомив речник району. На місці пожежі до самого ранку працювали майже 120 екстрених служб і близько 20 машин «швидкої допомоги».

 

На момент прибуття пожежної бригади працівники закладу та деякі перехожі вже намагалися боротися з вогнем за допомогою вогнегасників.

 

Мер міста Бловац, до складу якого входить Гросс Стрьомкендорф, Тіно Шмідт сказав, що він «шокований і засмучений». За його словами, до цього не було жодних ознак «правої» активності в регіоні.

 

«У нас дуже хороші стосунки з біженцями війни», - сказав Шмідт.

 

Інколи в готелі розміщувалося до 170 осіб з України.

 

Додамо, що Німеччина прийняла до цього часу майже 900 тисяч українських біженців.

 

Як повідомляла УМ, до міста Абердин у Шотландії приїхав Чарльз III, де зустрівся з українськими біженцями.