Засекречений пункт указу про мобілізацію дозволяє «загребти» в армію 1 млн росіян

15:27, 22.09.2022
Засекречений пункт указу про мобілізацію дозволяє «загребти» в армію 1 млн росіян

Україна може створити умови для масової здачі в полон російських солдатів, які не готові вмирати на війні путіна.

Таємний сьомий пункт про часткову мобілізацію несподіваного й нашумілого указу президента рф дає змогу Міноборони країни призвати на війну 1 мільйон осіб.

 

Як інформує УМ, про це 22 вересня повідомила «Новая газета. Европа» посилаючись на джерело в адміністрації президента рф.

 

Співрозмовник видання сказав, що спочатку обговорювалося питання занесення під гриф "для службового користування" всього тексту указу. Пізніше було ухвалено рішення приховати під грифом тільки сьомий пункт, у якому справді йшлося про чисельність тих, хто має бути мобілізований.

 

"Цифру кілька разів виправляли, і в підсумку, зупинилися на мільйоні", - уточнив співрозмовник видання.

 

Для підтвердження цієї інформації видання спробувало також зв'язатися з органами виконавчої влади, які, як правило, отримують повні тексти указів президента, зокрема й тих, що віднесені до грифу "для службового користування".

 

За повідомленнями джерел у кількох міністерствах, повний текст указу до них не надходив, і побачити його через систему міжвідомчого документообігу немає можливості.

 

Нагадаємо, що президент росії володимир путін вранці 21 вересня у зверненні до росіян заявив про часткову мобілізацію. За його словами, це необхідно "для захисту країни".

 

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відмовився розкрити зміст засекреченого 7 пункту указу Володимира Путіна про часткову мобілізацію, вказавши лише, що він стосується кількості призовників.

 

Після оголошеної часткової мобілізації в російських містах пройшли протести. За даними правозахиників, поліція затримала щонайменше 1 176 людей.

 

В Москві та Воронежі затриманим під час акції протесту проти часткової мобілізації почали видавати повістки до військкоматів.

 

Як повідомляла УМ, МоГилізація: на акціях протесту в росії затримали понад 1300 осіб.