У Києві викрито агентурну групу фсб за передачу координат столичних ТЕЦ – СБУ

12:18, 21.09.2022
У Києві викрито агентурну групу фсб за передачу координат столичних ТЕЦ  – СБУ

Один із затриманих у Києві негідників . (Фото: сайт СБУ)

Служба безпеки України в Києві нейтралізувала російських агентів, які збирали інформацію про критичну інфраструктуру та військові обʼєкти.

 

Як інформує УМ, про це 21 вересня повідомило на сайті СБУ.

 

Агенти переправляли інформацію через анонімні канали в Telegram. За кожен «звіт» росіяни платили своїм поплічникам по 5 тис. грн. Для розрахунків зловмисники використовували електронні криптовалютні обмінники та банківські картки, оформлені на підставних людей.

 

 

Цю групу сформував кадровий співробітник управління фсб по Ростовській області після початку повномасштабної війни росії проти України. До її складу входило четверо жителів Києва.

 

Зловмисники фотографували обʼєкти, передавали в рф матеріали з позначками на електронних картах і детальним описом прилеглої території. Ці дані окупанти планували використати для ракетних ударів по Києву.

 

Слідчі СБУ повідомили трьом агентам про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Їх триматимуть під вартою.

 

Ще одному фігуранту повідомили про підозру за ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану).

 

Як повідомляла УМ, до реального терміну позбавлення волі засуджено агента головного управління генерального штабу ЗС Росії, якого було затримано під час спецоперації СБУ в Черкаській області. Зрадник намагався отримати секретну інформацію про один зі складів з боєприпасами українських військ.