Держдума посилила кримінальну відповідальність військових та резервістів

15:01, 20.09.2022
Держдума посилила кримінальну відповідальність військових та резервістів

Тепер в росії за добровільну здачу в полон каратимуть до 15 років ув’язнення

Поняття  «мобілізація» і «воєнний час» Держдума Росії ввела в Кримінальний кодекс, а також схвалила законопроєкт про відповідальність за дезертирство під час мобілізації або у воєнний час.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє журнал « Холод», російське пропагандистське видання «РИА Новости» сайт Держдуми рф.

 

У законопроєкт про внесення змін до КК РФ, ухвалений у першому читанні в липні, внесли нові статті: "Добровільна здача в полон" (стаття 352.1) і "Мародерство" (стаття 356.1).

 

Згідно з ухваленими поправками, обтяжуючою обставиною у злочинах проти військової служби вважатимуть, якщо їх скоєно не тільки в умовах збройного конфлікту або військових дій, а й "у період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час".

 

Держдума посилила відповідальність за:

—невиконання військового наказу,

—опір начальнику по військовій службі,

—самовільне залишення місця служби, дезертирство,

—ухилення від служби,

—порушення правил служби,

—втрату військового майна

 

(якщо вони вчинені "в період воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту чи ведення бойових дій").

 

Держдума ввела кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон (від 3 до 10 років) і за мародерство (до 15 років).

 

Згідно з поправками, якщо в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час військовий залишив частину на термін до 10 днів, йому загрожує до 5 років в'язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув'язнення, а якщо більше місяця – то 10 років.

 

У поправках підкреслюють, що призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.

 

Також поправки передбачають до 3 років колонії за відмову від участі в бойових діях, а якщо вона спричинила тяжкі наслідки – до 10 років.

 

Раніше в РФ за невиконання підлеглим наказу начальника на військовій службі карали терміном до 2 років, а з тяжкими наслідками – до 5, окремого покарання за відмову від участі у бойових діях передбачено не було.

 

За знищення військового майна у воєнний час з необережності передбачено до 5 років ув’язнення. 

 

Також депутати ввели кримінальну відповідальність за повторне порушення умов контракту за держоборонзамовленням – від 4 до 8 років колонії, а якщо не виконано завдання або збиток становив щонайменше 5 млн рублів – на термін від 5 до 10 років.

 

Крім того, ввели кримінальну відповідальність за повторну відмову від укладання контракту за держоборонзамовленням (від 4 до 8 років).

За даними джерела "РИА Новости", Рада Федерації може ухвалити пакет поправок до Кримінального кодексу 21 вересня.

 

Як повідомляла УМ, цілодобову гарячу телефонну лінію запущено для військовослужбовців російської федерації, які бажають безпечно здатись у полон.