У Білій Церкві знову почали масово труїти собак
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
На одній із викритих правоохоронцями ботоферм. (Фото: сайт СБУ)
Дві ботоферми на Київщині та в Одесі ліквідували кіберфахівці СБУ
Як інформує УМ, про це 3 вересня повідомляє Служба безпеки України.
«Армію ботів» - майже сім тисяч акаунтів - використовували для дискредитації Сил оборони України та керівництва держави, виправдання збройної агресії рф та розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.
За даними слідства, на Київщині викрили ботоферму на п'ять тисяч акаунтів. Її адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області, який наразі проживає на Київщині.
"Задля конспірації він реєстрував фейкові акаунти через російські електронні поштові сервіси та віртуальні номери російських і білоруських мобільних операторів. В окремих випадках для їх верифікації використовував підроблені документи українських громадян. «Готових» ботів зловмисник здавав в оренду або продавав зацікавленим особам, приймаючи оплату за свої «послуги» на банківську карту", - йдеться у повідомленні.
Встановлено, що його «клієнтами» були, зокрема, представники піар-підрозділів політичних партій і громадяни рф, які просувають в українському інформпросторі деструктивні та провокаційні матеріали. У ході обшуку за адресою проживання у зловмисника вилучили комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності та спеціальне програмне забезпечення.
Тим часом на Одещині організаторами ботоферми виявилися четверо місцевих мешканців.
"Основний напрямок діяльності зловмисників – створення та просування акаунтів у соцмережах і месенджерах. Ділки використовували їх для поширення панічних настроїв у регіоні, зокрема, розганяли дезінформацію та фейкові новини з фронтів. У результаті оперативно-слідчих дій підтверджено факт, що їхніми «клієнтами» були особи, які перебувають на території рф", - розповідають в СБУ.
У ході обшуків, проведених за адресами проживання зловмисників, правоохоронці виявили та вилучили комп'ютерну техніку, сервери, понад 250 USB-модемів та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності, а також банківські картки для розрахунку з «клієнтами», понад 400 SIM-карток операторів мобільного зв’язку.
Вилучена техніка направлена на експертизу. Триває слідство для з’ясування всіх обставин та причетних до протиправної діяльності осіб.
Після проведення експертиз вирішуватиметься питання щодо оголошення фігурантам підозр за двома статтями Кримінального кодексу України - ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).
Як повідомлялося, в Україні викрили мільйонну ботоферму, яка діяла з метою дискредитації вищого керівництва держави на замовлення однієї із політичних сил.
Як повідомляла УМ, на Дніпропетровщині зрадниця випитувала у чоловіка-військового координати ЗСУ і передавала ворогу.
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру у вчиненні державної зради колишньому начальнику відділу ГУ СБУ в АР Крим. >>
У Києві Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) та театр «Шерліз» 10 січня представляють додаткову виставу за мотивами відомої повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>
Учасник та організатор українського руху опору на тимчасово окупованій території Луганської області, Герой України Володимир Жемчугов розповів, хто та як знищує російських воєнних злочинців та українських зрадників.. >>
Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували на Хмельниччині диверсійну групу фсб. Двоє зловмисників підірвали колію на місцевому залізничному перегоні, по якому рухався вантажний потяг. >>