За межами України перебуває 641 тисяча школярів - Шкарлет

15:28, 27.08.2022
За межами України перебуває 641 тисяча школярів - Шкарлет

Понад 600 тисяч дітей шкільного віку через війну в Україні змушені покинути батьківщину

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що 641 тис. школярів перебувають поза межами України. Приблизно 200 тис. – на тимчасово окупованих РФ територіях.
 
Як інформує Україна молода, про це він розповів  в ефірі телемарафону.
 
«До повномасштабної агресії, до 24 лютого, в Україні школярів із першого до 11 класу було майже 4,2 млн. На жаль, на сьогодні маємо 641 тис. школярів із першого до 11 класу, які знаходяться за межами території України. Це ті, які у країнах Європи. Приблизно 200 тис. школярів перебувають на тимчасово окупованих російським агресором територіях. І це теж певна трагедія для нас. 
Отже, на сьогодні в освітньому процесі на території України задіяно приблизно 3,4 млн і 641 тис. дітей поза межами митної території»,– повідомив міністр.
 
За його словами, важливість освітнього фронту є дуже високою, тому відомство намагається підтримувати контакт із педагогами, які залишилися на окупованій території.
 
«Ми намагаємося, працюємо з учителями на тимчасово окупованих територіях, із тими, хто не погодився співпрацювати з окупантами. На свій острах, під страшенним тиском усе одно вони працюють із дітьми, ні в якому разі не відходячи від українських стандартів. І сьогодні освітній фронт не менш важливий, ніж наші славетні Збройні сили»,– заявив Шкарлет.
 
За його інформацією, студенти також переміщуються через російську агресію, проте ці переміщення не такі помітні.
 
«Студентів було 1,2 млн. На сьогодні ми студентів не обліковуємо у форматі виїхав / не виїхав, адже для нас, враховуючи і досвід COVID-19, враховуючи, що майже із 2010 року в Україні активно впроваджувалися дистанційні технології, дуальна технологія, співпраця з університетами закордонними, то на сьогодні це для студентів не так важливо»,– підкреслив Шкарлет.
 
Як повідомляла УМ, тридцять тисяч дітей шкільного віку, які з початком повномасштабного вторгнення були змушені виїхати за кордон, уже повернулися в Україну.