Держдеп попередив конгрес США про негативні наслідки визнання рф спонсором тероризму

10:21, 19.08.2022
Держдеп попередив конгрес США про негативні наслідки визнання рф спонсором тероризму

Держава поділяє з Конгресом побоювання щодо російського законопроекту про тероризм

Неофіційно Державний департамент США попередив Конгрес про негативні наслідки визнання росії державою-спонсором тероризму. Там кажуть, що це ускладнить виконання будь-яких договорів із рф.

 

Як інформує УМ, про це пише Politico з посиланням на власні джерела.

 

У Держдепі вважають, що внесення росії до переліку держав-спонсорів тероризму поставить під загрозу виконання «зернової угоди» між Україною, ООН, Туреччиною та рф. Наразі вона працює і поступово сприяє вирішенню глобальної продовольчої кризи, але немає жодних гарантій, що росія не відмовиться від угоди після визнання її державою-спонсором тероризму.

 

Також включення росії в такий перелік означатиме, що США фактично відріжуть американців від ділових відносин у рф. Це суттєво вплине на виконання та дотримання різних двосторонніх договорів між США та росією, зокрема в галузі ядерних розробок.

 

31 липня в Нижній палаті американського Конгресу представили законопроєкт про визнання росії державою-спонсором тероризму. Сенат уже ухвалив таку резолюцію, але останнє слово за Державним департаментом США. Наразі до переліку країн-спонсорів тероризму входять чотири держави: Куба, Північна Корея, Іран і Сирія.

 

Як повідомляла УМ, американські сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь, які представляють Республіканську та Демократичну партії США, закликають уряд США якнайшвидше визнати росію спонсором тероризму.