Про що мовчить Зеленський. Кому після війни належатимуть ключі від українських надр?
Хоча нам цього прямо ніхто не каже, але ми розуміємо: нас ведуть негативними сценаріями. >>
Росія захопила родовищ корисних копалин в Україні на $12,4 трильйона. (Фото: The Washington Post)
Щонайменше $12,4 трлн. становить вартість покладів корисних копалин, які розташовані на тимчасово окупованих рф територіях України.
Як інформує УМ, про це пише The Washington Post із посиланням на аналіз SecDev.
Зазначається, що наразі РФ контролює в Україні 63% вугільних родовищ, 11% нафтових, 20% газових, 42% родовищ металів та 33% – рідкоземельних та інших критичних мінералів, зокрема літію.
Ці дані враховують як окуповані РФ до 24 лютого 2022 року території, так і захоплені під час повномасштабного вторгнення в Україну.
Так, за час повномасштабної війни окупанти захопили 41 родовище вугілля, 27 – природного газу, 14 – пропану, дев’ять – нафти, шість – залізної руди, два – титанової руди, два – цирконієвої руди, одне – стронцію, одне – літію, одне – урану, одне – золота. Крім того, було захоплено великий кар’єр вапняку, який раніше використовувався Україною для виробництва сталі.
Видання зазначає, що загалом Україна має одні з найбільших у світі покладів титанової та залізної руди, родовища літію та величезні запаси вугілля. Їх загальна вартість складає десятки трильйонів доларів.
Водночас аналітики вважають, що втрата покладів корисних копалин, зокрема вугілля, є менш суттєвою для України, ніж позбавлення її транзитних морських шляхів після захоплення РФ портів і блокування судноплавства у Чорному морі.
Як повідомляла УМ, ЗСУ звільнять Херсон і завершать активну фазу війни до кінця року.
Хоча нам цього прямо ніхто не каже, але ми розуміємо: нас ведуть негативними сценаріями. >>
Касаційну скаргу росії суд у Нідерландах відхилив, підтвердивши рішення Гаазького арбітражу про виплату компенсації "Нафтогазу" за привласнені активи в окупованому Криму. >>
По всій Україні зранку 13 грудня енергетична системаперебуває під масованим російським ударом. >>
У наступному році в Україні планують уніфікувати графіки відключення електроенергії - вони діятимуть однаково для всіх жителів однієї зони. Загалом в Україні, ймовірно, буде три зони споживання. >>
Відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України «Додай енергії твоєму бізнесу» за рахунок позики від уряду Німеччини на суму 7 млн євро. >>
Світові засоби масової інформації наприкінці листопада знову були заповнені новинами про чергове блокування польськими фермерами державного кордону з Україною, звідки до країн Євросоюзу не могли в’їжджати авто з найрізноманітнішими вантажами. >>