Удар на Вінниччині: ворог застосував найновіші ракети Х-47М «Кинджал»

13:51, 08.08.2022
Удар на Вінниччині: ворог застосував найновіші ракети Х-47М «Кинджал»

Основним носієм ракет Х-47М «Кинджал» є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160. (Фото з відкритих джерел)

Російським окупантам вдалося вразити військові об’єкти у Вінницькій області у неділю, 7 серпня ввечері, оскільки було застосовано найновіші гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал».

 

Таких ракет у росіян небагато, тому противник намагається використовувати їх по надзвичайно важливих цілях. Ракетний удар по Вінниччині, де розтошаване командування Повітряних сил ЗСУ, припав саме на їхнє професійне свято.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє прессцентр Командування Повітряних сил ЗСУ в понеділок.

 

Зазначається, що основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

 

"Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні Росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год.

 

Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год", - йдеться у повідомленні.

 

Також в Командуванні ПС ЗСУ зауважують, що тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

 

"Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях", - резюмували в Командуванні. 

 

Як повідомляла «УМ», російські війська завдали ракетних ударів по військових об’єктах у Вінницькій області у неділю ввечері.

 

Тип ракет одразу узялися встановлювати відповідні служби. А органи влади з’ясовували причини збою системи оповіщення про ракетну небезпеку.