Знайдено мертвим журналіста, військослужбовця Андрія Нікітіна, фото
Після кількаденних пошуків журналіста й військовослужбовця Андрія Нікітіна з Дніпропетровщини знайшли мертвим. >>
Нинішня підробка не має жодного стосунку до поважного видання «Наше слово», яке виходить із 1932 року. (Фото НСЖУ)
Зафіксовано, що 15 і 22 липня в захопленій російськими окупантами Волновасі Донецької області вийшли друком два номери пропагандистської «газети» «Наше слово».
Втім, нинішня підробка не має жодного стосунку до поважного видання «Наше слово», яке виходить із 1932 року.
Як повідомляє Україні молода, про це повідомляє головна редакторка справжнього «Нашого слова» Лідія Тараш у коментарі НСЖУ.
«У своєму виданні окупаційна влада привласнила не тільки назву газети «Наше слово», а й шрифти назви, стиль верстки першої сторінки газети і навіть синій колір назви, який ми використовували на сайті і сторінці газети у фейсбуці, – пише в листі керівництву НСЖУ Лідія Тараш. – Зазначаємо, що жоден член колективу нашого підприємства не має відношення до випуску цієї газети».
За словами редакторки, справжнє «Наше слово» припинило друк із початком повномасштабної російської агресії проти України. Станом на зараз усі працівники редакції виїхали з окупованої території, крім одної, яка, на жаль, загинула.
Лідія Тараш зазначає, що представники окупаційної адміністрації так званої «ДНР» уже давно намагалися «поновити» вихід газети. Зокрема, пропонували співпрацю і їй самій, коли Лідія Євгенівна ще перебувала на захоплених ворогом територіях, проте отримали відмову. Згодом Лідія Тараш через територію росії і європейських країн перебралася до Києва.
Приміщення редакції окупанти віддали під так званий «пенсійний фонд Волноваського району». Виданням фальшивого «Нашого слова» опікується таке собі «Государственное унитарное предприятие Донецкой народной республики «Республиканский Медиа Холдинг» на чолі з Романом Карпенком, розміщене в Донецьку.
Цей «Медіа Холдинг», крім «Нашого слова», видає ще дві місцеві «газети» на окупованій території Донеччини – «Сельская новь» (Мангушський район) і «Заря Приазовья» (Нікольський район).
Справжнє «Наше слово» його колектив продовжує випускати на громадських засадах як фейсбук-сторінки «Наше слово – Волноваха», «Волноваха і район: події і факти», «Волноваха: історія району», а також як інстаграм-сторінку «Наше слово».
Як повідомляла «УМ», американський Комітет захисту журналістів закликає Верховну Раду відхилити проект Закону про Медіа.
Після кількаденних пошуків журналіста й військовослужбовця Андрія Нікітіна з Дніпропетровщини знайшли мертвим. >>
Випадки арештів українців через дописи у соцмережах почастішали на тимчасово окупованих територіях. >>
З 1 грудня 2024 року громадяни можуть витратити 1000 грн державної допомоги на передплату періодичних медіа. >>
ОСУВ "Хортиця" вранці в субуоту, 14 грудня, повідомила, що противник покращив тактичне положення в районі Пушкіного, Піщаного, а також західніше і східніше населеного пункту Шевченко на Донеччині. >>
Імена 80 973 російських військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення в Україну встановили Бі-бі-сі спільно з російським виданням "Медіазона" і волонтерами. >>
Президент України очікує на підтримку України з боку новообраного президента США Дональда Трампа у разі перемовин Києва з Москвою щодо війни. >>