З острова Зміїний втекли залишки розбитого російського гарнізону
Із острова Зміїний, унаслідок вдало проведеного чергового етапу операції українських військ, росіяни поспіхом евакуювали залишки свого гарнізону. >>
Мапа окупації Луганської області станом на 22 червня. (Фото: ISW)
У Луганській області російські війська 22 червня захопили селище Лоскутівка та село Рай-Олександрівка, а днем раніше – Тошківку, Підлісне та Мирну Долину.
Як інформує УМ, про це 23 червня повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Телеграм.
«Пряма мова: "Росіяни захопили ще два населені пункти… Відучора Лоскутівка та Рай-Олександрівка окуповані ворогом.
Втім, ми продовжуємо стримувати росіян у Сєвєродонецьку та Сиротиному, відбиваємо атаки від Золотого та Вовчоярівки.
Окупанти нищать промисловість у Сєвєродонецьку. На цей раз вогнем уражено території цегляного заводу, "Склопластику", а також заводу хімічного нестандартизованого обладнання. Пошкоджено будівлю ІІ прохідної "Азоту". Російська армія "вивільняє" Сєвєродонецьк від життя та робочих місць», - написав Гайдай.
Упродовж 22 червня російські війська декілька разів обстріляли сусіднє місто Лисичанськ. Зафіксовано руйнування в одній зі шкіл міста.
За день – троє поранених, яких госпіталізували до лікарень Краматорська та Павлограда. «Позавчора пізно ввечері знайдено тіло чоловіка без ознак життя із ураженнями, отриманими під час обстрілів», – повідомив Гайдай.
Влада порахувала нові руйнування: в Новоіванівці – 8 будинків, у Гірському – 8, у Золотому – 9 будинків.
Крім того, 22 червня російська армія завдала авіаційних ударів по Верхньокам’янці, Сєвєродонецьку та Сиротиному, авіаційно-ракетних ударів – по Гірському. Бої за Сєвєродонецьк тривають.
Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що російські окупанти найближчими днями можуть захопити місто Лисичанськ.
Крім того, 23 червня у Телеграм Сергій Гайдай повідомив, що трасою Лисичанськ – Бахмут їхати не можна, бо вона прострілюється, але є можливість дістатися до Лисичанська іншими дорогами.
«Траса Лисичанськ – Бахмут непроїзна, вона повністю обстрілюється. Але можливість доїхати до Лисичанська залишається. Кожного дня ми возимо гуманітарні вантажі і маємо можливість евакуювати людей по паралельному маршруту.
Деталі: Раніше сам Гайдай називав трасу Лисичанськ – Бахмут "дорогою життя», - написав Гайдай.
Голова Луганської ОВА сказав, що Лисичанськ прострілюється, там дуже небезпечно, але "тиха евакуація" жителів триває.
Тим часом росіянам вдалося просунутися на кілька населених пунктів у районі Тошківки.
Гайдай припустив, що українські захисники могли справді відійти від Золотого: щоб не було оточення, командування могло дати команду відходити на інші укріплені позиції.
Він зазначив, що Золоте – це лінія оборони з 2014 року, всі укріплення там обстрілюються 8 років, а з 24 лютого – обстрілюються цілодобово.
Гайдай пояснив, що невеличка частина Луганської області залишається форпостом, росіяни "Сєвєродонецьк чотири місяці пройти не можуть", а їм потрібна "перемога реальна", тому вони усі зусилля кинули на Луганщину.
Як повідомляла УМ, основні запеклі вирішальні бойові дії наразі точаться на Луганщині поблизу Сіверськодонецька й Лисичанська, адже керівництво рф вимагає від своїх військових вийти на адміністративні кордони Луганської області до 26 червня.
Із острова Зміїний, унаслідок вдало проведеного чергового етапу операції українських військ, росіяни поспіхом евакуювали залишки свого гарнізону. >>
Ударна авіація Повітряних Сил Збройних Сил України 29 червня здійснила до двадцяти групових авіаударів по позиціях російських окупаційних військ на різних напрямках. >>
Повномасштабна війна росії проти України завдала величезних збитків українській економіці та залишила, згідно з новим звітом Міжнародної організації праці, 4,8 мільйона наших співвітчизників без роботи. >>
«Повітряний» терор, влаштований рашистами на території України, отримав гідну відповідь. >>
СБУ припинила діяльність чотирьох проросійських пропагандистів у Черкаському районі. >>
У Польщі антивоєнну відеогру This War of Mine вперше додали до польської шкільної програми на позакласне читання.
Це так званий симулятор виживання громадян у місті під час війни від польського розробника 11 bit studios. >>