Сто днів війни в Україні: росіяни не досягли жодної стратегічної мети

09:47, 03.06.2022
Сто днів війни в Україні: росіяни не досягли жодної стратегічної мети

Вже 100 днів Україна борониться від російської навали. (Фото Генштабу ЗСУ)

Росія не змогла досягти жодної стратегічної цілі в Україні за 100 днів свого повномасштабного вторгнення, розпочатого 24 лютого.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у щоденному розвідувальному огляді Міноборони Британії, присвяченому 100 дням війни.

 

У міністерстві констатували, що російським військам не вдалося досягти своїх початкових цілей із захоплення Києва та українських центрів влади. До відбиття наступальних операцій Росії призвели стійкий український опір та нездатність убезпечити аеродром Гостомеля у перші 24 години.

 

Після провалу початкового плану через помилкові припущення при плануванні та погане тактичне виконання Росія адаптувала свій оперативний план, зосередивши увагу на Донбасі.

 

Росія зараз досягає тактичного успіху на Донбасі, російські сили створили та зберегли імпульс і нині, схоже, володіють ініціативою над українським опором, йдеться у зведенні.

 

Росія контролює понад 90% Луганської області та, ймовірно, встановить повний контроль у найближчі два тижні.

 

Росія досягла цих недавніх тактичних успіхів за рахунок значних втрат ресурсів і за рахунок концентрації сил та вогню на одній частині загальної кампанії.

 

Водночас Росія не змогла створити маневр чи рух на інших фронтах чи напрямках і всі вони перейшли до оборони.

 

"Порівняно з початковим планом Росії, жодна зі стратегічних цілей не була досягнута. Для того, щоб Росія досягла хоч якогось успіху, їй будуть потрібні постійні величезні інвестиції людської сили та обладнання, і, ймовірно, знадобиться ще значний час", - йдеться в огляді.

 

Як повідомляла УМ, на Попаснянському напрямку окремі підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії зазнали значних втрат, щонайменше 50% особового складу, озброєння та техніки.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сто днів війни в Україні. Яку ціну платить рф