рф застосовує найважчу неядерну зброю «Солнцепек» проти України – Подоляк

12:27, 27.05.2022
рф застосовує найважчу неядерну зброю «Солнцепек» проти України – Подоляк

ТОС — одна із систем озброєння, призначена для виведення з ладу легкоброньованої техніки, руйнування будівель та споруд об'ємним вибухом, а також знищення живої сили противника, розташованої на відкритій місцевості та у (Фото: Вікіпедія)

Російські війська застосовують найважчу неядерну зброю проти України – тяжку вогнеметну систему (ТОС) «Солнцепек».

 

Як інформує УМ, про це радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк повідомив 27 травня в Твіттері, оприлюднивши відео роботи російської вогнеметної системи «Солнцепек».

 

«На відео – робота російської вогнеметної системи «Солнцепек». Деякі партнери вагаються, чи давати необхідну зброю, боячись ескалації. Ескалації?!

 

 

 рф уже застосовує найважчу неядерну зброю проти українців, змушуючи людей горіти живцем. Може, час дати відповідь нелюдам і передати Україні РСЗВ?» – зазначив Подоляк.

 

Зауважимо, що ТОС-1 «Буратіно» – російська важка вогнеметна система залпового вогню калібру 220-мм на базі танка Т-72. Веде вогонь запалювальними або термобаричними боєприпасами. В 2001 році на озброєння російської армії була прийнята вдосконалена система ТОС-1А «Солнцепек».

 

Як повідомляла УМ, на фронт в Україну росія направляє застарілі танки Т-62, що свідчить про дефіцит у неї сучасної й боєздатної техніки.