Україна просить важке озброєння, щоб самостійно деблокувати Чорне море

17:47, 22.05.2022
Україна просить важке озброєння, щоб самостійно деблокувати Чорне море

Дайте нам зброю, ми зробимо усе самі— Подоляк

В Офісі президента України заявили, що для деблокади Чорного моря необхідно не домовлятися з Росією, а надати Україні потрібне важке озброєння. 
 
Якщо українські військові отримають необхідну зброю, у тому числі й американську реактивну систему залпового вогню MLRS, ми зможемо деблокувами море самостійно. 
 
Тому світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем та іншого необхідного важкого озброєння.
 
Як інформує Україна молода, про це глава ОП Андрій Єрмак написав у Telegram, його радник Михайло Подоляк у Twitter. 
 
«Нам треба отримати високоточні ракети, дрони, системи ППО/ПРО та боєприпаси. Ми досі чекаємо на MLRS. Україна вдячна за ленд-ліз. Нам потрібна зброя. Без обмежень», – наголосив Єрмак. 
 
Тим часом Михайло Подоляк звернув увагу, що через заблоковані порти може виникнути брак харчів у світі, через що 1,6 млрд людей почнуть недоїдати. Іще сотні мільйонів опиняться за межею бідності через зростання цін, а The Economist прогнозує наслідки російської агресії та пропонує світу домовитися з Україною та Росією про міжнародні конвої продовольчих вантажів у Чорному морі, – зауважив Подоляк.
 
«Торгуватися з країною, яка взяла в заручники сотні мільйонів людей? У нас є краща ідея: світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем та іншої необхідної важкої зброї для деблокування Чорного моря. Далі ми все зробимо самі», – заявив радник Єрмака.
 
M270 MLRS – американська реактивна система залпового вогню на гусеничній базі БМП «Бредлі» виробництва компанії Vought.
 
Як повідомляла УМ, рф вивела у Чорне море 6 великих десантних кораблів та 2 носії крилатих ракет, які готові випустити понад півтора десятка смертоносних снарядів, створюючи загрозу ударів по Одеській області.