Для розблокування українських портів Порошенко закликав Туреччину задіяти ВМС

12:14, 22.05.2022
Для розблокування українських портів Порошенко закликав Туреччину задіяти ВМС

"Путін сьогодні створює ще й кризу голоду", - заявив, зокрема, Порошенко. (Фото: скріншот з відеозвернення)

В ефірі телеканалу CNN Turk п’ятий президент України Петро Порошенко закликав владу Туреччини допомогти розблокувати українські морські порти, щоб запобігти глобальній продовольчій кризі

 

Як інформує УМ, відповідне відео 22 травня політик розмістив у себе на Фейсбуці.

 

"Відбулося спеціальне засідання Ради Безпеки ООН, яке було присвячено продовольчій безпеці. Хотів би нагадати про ті країни Африки, Північної Африки, Латинської Америки, Азії, де має місце справжня загроза голоду. Кажуть, що це стосується майже 300 мільйонів осіб", - говорить Порошенко.

 

"За цих умов ми розраховуємо на Туреччину як на регіонального лідера та лідера Чорноморського регіону допомогти розблокувати українські морські порти. Турецькі військово-морські сили могли б забезпечити супровід комерційних суден, що перевозять українське зерно, українську пшеницю зокрема для тих, хто потерпає від голоду", - стверджує п’ятий президент України.

 

"Путін сьогодні створює ще й кризу голоду. Так само Путін створює і нову кризу біженців. Адже ті, хто проживають у країнах, охоплених голодом, хотітимуть переїхати до Європи, де вони щонайменше могли б врятувати свої сімʼї. А тому ми не маємо дозволити Путіну розіграти цей його сценарій", - наголошує Петро Порошенко.

 

"Ми повинні врятувати світ, адже війна, яку Путін розвʼязав в Україні, перетворюється на глобальну. Вона починає трансформуватися у Третю світову війну. Ми маємо залишатися обʼєднаними з тим, щоб захистити майбутнє нашого світу", - резюмує Порошенко.

 

Як повідомляла УМ, продовольчу кризу на Близькому Сході та в Північній Африці може спровокувати повномасштабне вторгнення Росії в Україну.