Викрито масштабну схему розкрадання бронежилетів для ЗСУ - СБУ

13:03, 19.05.2022
Викрито масштабну схему розкрадання бронежилетів для ЗСУ - СБУ

Кому війна, а кому... спосіб наживи.

Схему розкрадання гуманітарної допомоги та спроби незаконно продати понад 1 тис. бронежилетів на загальну суму понад 12 млн грн ліквідували українські правоохоронці.

 

Як інформує УМ, про це 19 травня в Телеграмі повідомила пресслужба СБУ.

 

«За даними слідства, ділки намагались незаконно продати понад 1 тис. бронежилетів на загальну суму більше як 12 млн грн. Ці засоби захисту були виготовлені в Україні однією з громадських організацій, і через Черкаську військову адміністрацію мали бути передані на потреби оборони.

 

Втім замість безкоштовної передачі українським захисникам, причетні чиновники намагались продати бронежилети через афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, завдяки втручанню СБУ в одній із торговельних мереж було вилучено частину цієї продукції. Вона буде передана до ЗСУ.

 

Наразі проводяться слідчо-оперативні заходи з пошуку решти бронежилетів, а також встановлюються всі обставини та особи, причетні до протиправної схеми.

 

Нагадаємо, що дещо раніше в ЗМІ розгорівся скандал довкола інформації про бронежилети, які виявили в одному з торговельних центрів. Львівський оборонний кластер (об’єднання на базі Харківського заводу, яке Міноборони України визначило головним координатором волонтерського руху з виробництва бронежилетів на час війни – ред.), заявив, що виставлені на продаж плитоноски є їхнього виробництва.

 

Як повідомляла УМ, жителька Черкас Вікторія Пономаренко закликала рашистів знищувати українських військових. СБУ викрила жительку Черкас Вікторію Пономаренко, яка сприяла інформаційно-підривній діяльності Росії.