Українцям пояснили чому воєнний стан продовжили одразу на 3 місяці

10:38, 19.05.2022
Українцям пояснили чому воєнний стан продовжили одразу на 3 місяці

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський дав роз'яснення щодо терміну дії воєнного стану в Україні. (Фото: Вікіпедія)

Федір Веніславський, представник президента в Конституційному суді пояснив, що воєнний стан продовжать одразу на 3 місяці, оскільки контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Також Рада може в будь-який момент скасувати воєнний стан.

 

Як інформує УМ, про це розповів Веніславський під час телемарафону, якого цитує пресслужба "Слуги народу".

 

«Із 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює.

 

Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо», - сказав, зокрема, Веніславський.

 

Якщо менше ніж за три місяці вдасться звільнити Україну, то Рада просто скасує воєнний стан.

 

За його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Коли президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

 

Як повідомляла УМ, Президент Володимир Зеленський пропонує продовжити термін дії воєнного стану та нові часові рамки проведення загальної мобілізації майже до кінця літа.