1418-й день великої війни: країна-агресор подавиться
Недільного дня 11 січня Україна прожила 1418-ту добу сучасної повномасштабної російсько-української війни. >>
Бійці "Азову" Паламар і Самойленко. (Фото: скріншот з "брифінгу)
Заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар, відомий як "Калина", заявив, що обстріли заводу "Азовсталь" тривають – і владі необхідно продовжити зусилля і вивезти бійців.
Як інформує УМ, про це 8 травня повідомив Святослав Паламар на брифінгу з «Азовсталі».
«Станом на зараз ведуться інтенсивні обстріли заводу "Азовсталь". Тільки за ніч ми нарахували більше 25 вильотів, в тому числі трьох стратегічних бомбардувальників. Працює ствольна артилерія, працюють танки, працюють міномети, піхота пробує штурмувати, снайпери і так далі.
За останні три дні було евакуйовано цивільних із заводу "Азовсталь". Чи всіх евакуйовано? Ми цього твердо сказати не можемо, оскільки жодна міжнародна організація чи владна структура, політики наші українські не приїхали сюди, на територію "Азовсталі", немає спецтехніки, щоб розібрати всі завали.
І дуже шкода, що це все відбувається з різкими словами про те, що "нам вдалося", "ми все зробили", "наказ виконано" і так далі», - сказав Святослав Паламар.
Паламар-"Калина" заявив, що два дні тому під час так званого "режиму тиші" загинуло троє українських бійців, ще шістьох було поранено. "Така ціна евакуації цивільних із території заводу", – сказав він.
«Надзвичайно болить те, що від деяких політиків під час переговорів було чути заяви, що ви, хлопці, займаєтеся якимись своїми справами та тягнете час для того, щоб вивести всіх цивільних. Це було сказано нашому командиру, герою України Денису Прокопенку. Ця людина командує гарнізоном, командує обороною Маріуполя…
"Наші справи" – це як раз і означає захист народу України та захист цивільних. І дуже шкода, що у деяких політиків немає такту, а є лише цинізм – цинізм про те, що це успішна операція з евакуації цивільних.
На території заводу є безліч загиблих як цивільних, так і військових. У Маріуполі не евакуйовано десятки тисяч громадян, які загинули внаслідок агресії військ Російської Федерації та їхніх найманців.
Ми два з половиною місяці просимо весь світ, журналістів, політиків про те, щоб евакуювати цивільних. І лише зараз нам вдалося пару сотень цивільних евакуювати. А ще безліч цивільних було евакуйовано на територію, підконтрольну Російській Федерації.
Це радість крізь сльози, тому що до кінця робота не зроблена»,- зазначив Паламар-«Калина».
Паламар подякував тим, хто втрутився і домовився про евакуацію цивільних людей, але наголосив, що на "Азовсталі" залишається багато поранених.
"Ми чекаємо різких дій щодо реального припинення режиму вогню. У нас залишається багато військовослужбовців поранених, для яких ми кричимо про допомогу. Їм потрібно евакуюватися в першу чергу. "Ми дякуємо всім, але не дякуємо військовим", – отак звучать слова політиків", – заявив командир "азовців".
Як повідомляла УМ, прикриваючись режимом тиші у Маріуполі російські вояки влаштували нову вогневу позицію для коригування обстрілів та ведення снайперського вогню по заводу «Азовсталь» на шлаковій горі.
Недільного дня 11 січня Україна прожила 1418-ту добу сучасної повномасштабної російсько-української війни. >>
Три бурових установки корпорації "Лукойл" в акваторії Каспійського моря уразили Підрозділи Сил оборони. >>
Путін, мабуть, не придумав, як помститися США за арешт свого венесуельського друга з клубу останніх диктаторів, тому вирішив розбомбити американське підприємство в Дніпрі. >>
Вночі 7 січня Сили оборони України уразили нафтобазу «Осколнєфтєснаб» у Бєлгородській області Російської Федерації та військовий склад матеріально-технічних засобів на тимчасово захопленій території Донецької області. >>
На Харківщині 77 окрема аеромобільна Наддніпрянська бригада 7 корпусу швидкого реагування ДШВ на Купʼянському напрямку зірвала спробу противника здійснити штурм із використанням газотранспортного трубопроводу "Союз". >>
Батальйон безпілотних систем "Легіон Північ" 44-ї окремої механізованої бригади створили в березні 2024 року на базі роти ударних безпілотних авіаційних комплексів. В умовах великої війни така еволюція підрозділів набула широкого поширення у Силах оборони України. >>