Для мінімізації руйнівних наслідків економічних санкцій росія намагається залучити інші країни – ГУР

10:43, 01.05.2022
Для мінімізації руйнівних наслідків економічних санкцій росія намагається залучити інші країни – ГУР

Москва також веде переговори з Грузією, Вірменією та Азербайджаном для реекспорту російської продукції на міжнародні ринки (Фото: Фейсбук ГУР)

Економіка Росії вже відчутно деградує під впливом міжнародних економічних санкцій, Особливо страждають галузі, залежні від технологій та комплектуючих іноземного виробництва.

 

Для уникнення санкційних обмежень Росія, маючи тісні взаємозв’язки у рамках економічних та інших союзів та об’єднань, намагається залучити треті країни.

 

Як інформує УМ, про це 1 травня повідомив пресцентр ГУР Міноборони у Фейсбуці.

 

За даними воєнної розвідки України, Москва планує організувати у країнах ОДКБ виробництво складових частин до російської продукції військового та подвійного призначення, передусім тієї, яка потребує використання іноземних комплектуючих. Крім того, це посилить економічну залежність країн членів ОДКБ від РФ, що також відповідає інтересам Кремля.

 

"Москва також веде переговори з Грузією, Вірменією та Азербайджаном для реекспорту російської продукції на міжнародні ринки. Постачання планується здійснювати під виглядом грузинської, вірменської та азербайджанської продукції та експортувати її до третіх країн. На території цих країн вже створено понад 200 компаній", - йдеться у повідомленні.

 

Вірменія створює сприятливі умови для ведення бізнесу російськими компаніями насамперед в ІТ-сфері. З початку широкомасштабної агресії РФ проти України до Вірменії прибуло близько 85 тис. російських громадян та 113 ІТ-компаній. Російські громадяни створили близько 1 тис. приватних підприємств та понад 250 ТОВ на території Вірменії, які сплачуватимуть податки до бюджетів обох країн – Вірменії та Росії.

 

Провідний російський виробник засобів протиповітряної оборони – АТ "Ульяновский механический завод" залучає Казахстан для отримання комплектуючих німецького виробництва (до вторгнення Росія закуповувала німецьку продукцію, яка необхідна для виробництва/модернізації ЗРК типу "Бук" та зенітних гарматно-ракетних комплексів типу "Тунгуска", а постачання цієї продукції в умовах посилення санкцій стало неможливим).

 

Як повідомляла УМ, щоб мати право продавати вилучені активи росіян, які опинилися під санкціями канадський уряд планує змінити законодавство. Таким чином, отримані гроші підуть на відновлення України, яка постраждала від російського вторгнення.