Пентагон навчатиме українських військових працювати з новітньою зброєю

15:30, 25.04.2022
Пентагон навчатиме українських військових працювати з новітньою зброєю

США навчатиме українських військових майстерностям стрільби з американської збро

Штаб-квартира Міністерства оборони США розширить навчання для Збройних сил України щодо використання нової для них зброї, яка передається у рамках західної військової допомоги.
 
Як інформує Україна молода, про це йдеться у заяві речника Державного департаменту Неда Прайса за підсумками візиту держсекретаря Ентоні Блінкена та міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва.
 
«У рамках нашої постійної допомоги міністр Остін також поінформував уряд України, що Міністерство оборони розширить військовий вишкіл українських військовослужбовців у регіоні із певних видів озброєння. Він наголосив на зусиллях США щодо прискорення доставки цієї зброї, яка надходить протягом кількох днів після оголошення», – йдеться у заяві Прайса.
 
Також американський міністр підкреслив, що США разом із союзниками і партнерами продовжать координувати постачання додаткового важкого озброєння, боєприпасів та запчастин з інших країн.
 
Остін також розповів про порядок денний зустрічі щодо підтримки України на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині, запланованій на вівторок, 26 квітня.
 
Крім того, у заяві Прайса наголошується, що під час зустрічі у Києві державний секретар Ентоні Блінкен повідомив, що американський президент Джо Байден запропонує кандидатуру Бріджит Брінк, чинного посла США у Словаччині, на посаду нового посла США в Україні. Якщо її затвердять, Брінк очолюватиме американську дипмісію в Україні.
 
До того ж держсекретар Блінкен повідомив, що цього тижня американські дипломати повернуться в Україну. 
 
«Розширення присутності США демонструє нашу підтримку і є частиною прагнення США повернути дипломатів до посольства у Києві якнайшвидше», – йдеться у повідомленні, опублікованому 25 квітня на сайті Держдепу.
 
Крім того, в офіційній заяві зазначається і про нову військову підтримку США. Загалом Вашингтон планує виділити понад 713 млн дол. для України та 15 інших країн з Центральної й Східної Європи та з Балкан. З них Україні призначені понад 322 млн дол. допомоги.
 
 
Як повідомляла УМ, до Києва  з робочим візитом прибули Державний  секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен та міністр оборони США Ллойд Остін, під час якого обговорили оборонну допомогу та фінансову підтримку України, а також гарантії безпеки.