Слідчі суду Гааги збирають докази злочинів Росії

16:35, 16.03.2022
Слідчі суду Гааги збирають докази злочинів Росії

Карім Хан і Володимир Зеленський спілкувалися у режимі відеоконференції. (Фото Офісу президента)

Слідча група Міжнародного кримінального суду на чолі з головним прокурором Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карімом Ханом прибула в Україну для збору доказів воєнних злочинів Російської Федерації.


Як інформує Україна молода, про це повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 16 березня 


«Ми активізуємо роботу, щоб притягнути окупантів до відповідальності. Має бути Міжнародний трибунал – і він буде. За все, що вони наробили проти України, проти наших людей, за кожен акт тероризму російських військ на території нашої держави. Прокуратура України, правоохоронці вже почали цю роботу. 


Важливим є й початок діяльності в Україні слідчої групи Міжнародного кримінального суду, яка разом із нашими правоохоронцями вже збирає всі докази, вже збирає факти воєнних злочинів загарбників на території нашої держави. Щоб ті отримали саме юридичну відповідь, законну і конкретну. 


Говорив сьогодні з прокурором Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карімом Ханом. Він вже в Україні, вже почав працювати. Тож окупанти відповідатимуть за всі воєнні злочини проти українців»,—  сказав Володимир Зеленський, передає Офіс президента. 


Як відомо, 28 лютого головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан вирішив почати розслідування  щодо скоєння Росією воєнного злочину й злочину проти людства в Україні.


Він зазначив, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому сама не може поскаржитися до його офісу.


Хан висловив упевненість, що в Україні росіяни скоїли як воєнні злочини, так і злочини проти людства.


Як повідомляла УМ, Путін і представники політичного та військового керівництва РФ повинні з'явитися на лаві підсудних у Гаазі та понести найжорстокіше покарання за смерті укранц#в.