У Мінську повідомили, що на українському кордоні відбудеться ротація білоруських військ, однак це не є частиною підготовки до вступу у війну на боці РФ.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міноборони Білорусі у своєму Телеграм-каналі.
Від імені начальника генштабу Збройних сил, першого заступника міністра оборони генерал-майора Віктора Гулевича повідомляють, що наразі на південному кордоні Білорусі разом з прикордонниками перебувають п’ять батальйонно-тактичних груп - "з метою недопущення проникнення на територію РБ з боку України різних націоналістичних збройних формувань, нелегальної доставки зброї, боєприпасів і вибухових речовин".
Зазначається, що ці військові займаються розвідкою, патрулюванням, охороною об’єктів та оборони на дорожних напрямках.
"Найближчим часом планується замінити їх також п’ятьма БТГ. Підрозділи, які виконали свої завдання з прикриття держкордону, повернуться у пункти постійної дислокації… Переміщення військ жодним чином не пов’язен з підготовкою і тим більш участю білоруських військових у спеціальній військовій операції на території України. Рідних і близьких військовослужбовців можу запевнити, що наші ЗС виконують завдання із забезпечення військової безпеки РБ лише на власній території", - заявив начальник генштабу Білорусі.
Нагадаємо, 11 березня командування Повітряних сил ЗСУ поширило повідомлення про провокацію РФ задля втягнення Білорусі у війну - обстріл російськими літаками прикордонного села.
У Міноборони Білорусі заявили, що ця інформація не відповідає дійсності.
Інформація про можливий вступ у війну Білорусі вже увечері 11 березня також не справдилася.
Як відомо, у п’ятницю самопроголошений президент Александр Лукашенко спілкувався з президентом РФ Владіміром Путіним у Росії.
У Лукашенка повідомили, що на цій зустрічі він домовився про знижки на енергоресурси та отримання зброї.
Як повідомляла УМ, російські літаки здійснили авіаудар по прикордонному селу Копані в Білорусі, залетівши туди з території України. Тим самим Путін дав провокаційний привід Лукашенку для офіційного залучення військ Білорусі для вторгнення в Україну.