Через Етичну раду звільнилося одразу кілька членів Вищої ради правосуддя

17:11, 22.02.2022
Через Етичну раду звільнилося одразу кілька членів Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя припинила свою роботу

Десять членів Вищої ради правосуддя достроково склали повноваження за власним бажанням, в результаті чого ВРП втратила кворум і припинила свої повноваження. 


Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба ВРП.


"10 членів Вищої ради правосуддя достроково склали повноваження за власним бажанням", - зазначається у повідомленні.


У ВРП продовжують наполягати, що повноваження Етичної ради, яка ініціювала їх оцінювання, “не мають конституційної основи”.


"Наголошуємо, що принцип інституційної безперервності діяльності вищих органів влади є однією з основ конституційного ладу і саме без урахування цієї основоположної засади було ухвалено закон № 1635-IX, положення якого допускають одномоментне припинення діяльності органу державної влади, який реалізує конституційні повноваження," - зазначили у ВРП.


У ВРП нагадали, що 8 лютого 2022 року Етичною радою розпочато процедури оцінювання одночасно усіх членів ВРП, окрім голови Верховного Суду.


"Отже, можливість подальшого безперебійного функціонування ВРП за таких обставин ставиться у пряму залежність від рішень та дій Етичної ради, адже передбачена законом ймовірність відсторонення Етичною радою від посади бодай одного члена Вищої ради правосуддя матиме наслідком припинення діяльності Вищої ради правосуддя у зв’язку з відсутністю кворуму цього конституційного органу", - йдеться у повідомленні.


Як вважають у ВРП, подальше функціонування цього органу в рамках такої залежності порушує гарантії діяльності її членів, що є неприпустимим.


"Наведені обставини спонукали до дострокового складання повноважень більшістю членів Ради правосуддя. Рішеннями Вищої ради правосуддя заяви десяти членів Ради про звільнення за власним бажанням задоволені", - додали у пресслужбі.


Як відомо, 8 лютого 2022 року Етична рада ініціювала оцінювання одночасно 14 чинних членів Вищої ради правосуддя.


Водночас члени ВРП назвали неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою, і заявили, що це спонукає їх достроково скласти повноваження.


Як повідрмляла "УМ", минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3711-д, який запускає судову реформу в Україні. Цей документ стосується відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.