У Нідерландах у королівському палаці звучав гімн України

10:21, 17.02.2022
У Нідерландах у королівському палаці звучав гімн України

У Нідерландах на території королівського палацу в Гаазі під час вручення вірчих грамот звучав гімн України (Фото Укрінформ)

У День єднання України на території королівського палацу в Гаазі пролунав гімн України, що було виконано з нагоди вручення вірчих грамот.


Як інформує Україна  молода, про  це повідомляє Укрінформ.


Стало відомо, що 16 лютого 2022 року, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Нідерландів Максим Кононенко вручив вірчі грамоти Його Величності Королю Нідерландів Віллему-Александру.


«16 лютого став Днем єднання не тільки українців у протистоянні російській агресії, але й Днем єднання України з Європою та рештою демократичного цивілізованого світу. Під час вручення вірчих грамот Королю Нідерландів Віллему-Александру я був вражений обізнаністю Його Величності у подіях, що відбуваються навколо України, а також безпрецедентним рівнем підтримки українського народу у боротьбі за свою незалежність. 


Ні концентрація російських військ на наших кордонах, ні кібератаки росіян проти наших установ не змогли затьмарити цю урочисту подію, вони лише рельєфніше продемонстрували твердість позиції наших партнерів. Ми єдині з нідерландським народом у прагненні свободи, миру і справедливості. Переказав Його Величності слова вдячності від Президента Володимира Зеленського за незмінну підтримку України у такі складні часи!”, - сказав Кононенко. 


Церемонія вручення вірчих грамот відбулася у королівському палаці Ноордейнде в Гаазі.


Варто зазначити, що така церемонія завжди відбувається в Гаазі по середах. У цей день на вулицях міста можна побачити карети, які супроводжують лакеї в лівреях та вершників у пишному вбранні.


До королівського палацу Максим Кононенко разом з дружиною вирушили каретою від будівлі Посольства після нетривалої бесіди з представником королівського двору, який прибув для супроводу посла під час урочистої церемонії. Після прибуття до Королівського палацу було виконано гімн України.


Після цього глава дипломатичного представництва, рухаючись червоною доріжкою, обійшов почесну варту, вишикувану перед палацом. Після обходу почесної варти посол вирушив на зустріч із монархом, під час якої вручив вірчі грамоти та поспілкувався з королем.


У рамках церемонії також передбачено окреме спілкування дружини посла та співробітників посольства із членами королівського двору.


Як повідомляла УМ, в Україні 16 лютого відзначали День єднання. В цей день, зокрема, о 10:00 було піднято Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах та виконано Державний Гімн України.


Також закордонними дипломатичними установам України в державах перебування проводяться відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.


На НСК  «Олімпійський» в Києві відбулася акція до Дня єднання, на якій активісти розгорнули найбільший державний прапор у столиці - 200 метрів завдовжки. У заході взяли участь кілька сотень осіб.