На Ростовщині гучно: дрони СБУ вгатили по складу боєприпасів одного з найбільших полігонів
На полігоні «Кадамовський» у Ростовській області рф дрони Служби безпеки України висадили в повітря склад боєприпасів. >>
Зеленський спілкується з Макроном. (Фото: Твіттер Володимир Зеленський)
Під час розмов з лідерами України та РФ президент Франції наголосив на важливості досягнення "стратегічного балансу в Європі", який дозволить знизити напруженість та "гарантувати безпеку на континенті".
Як інформує УМ, президент Франції Еммануель Макрон провів увечері 3 лютого окремі телефонні розмови з президентами України Володимиром Зеленським (який написав про це у Твіттері) та Росії Володимиром Путіним щодо зниження напруги довкола України.
Макрон наголосив на важливості "досягнення стратегічного балансу в Європі, який дозволить знизити напруженість на місцях і гарантувати безпеку на континенті", пише агенція Reuters з посиланням на пресслужбу Єлисейського палацу. Щоби знизити напругу президент Франції спробував "досягти прогресу щодо статусу Донбасу", йдеться у повідомленні.
Зеленський та Макрон під час бесіди обговорили протидію безпековим викликам та активізацію мирного процесу в рамках "нормандського формату" - переговорів України, Росії, Німеччини та Франції задля пошуку мирного вирішення конфлікту на Донбасі, повідомив український лідер у Twitter.
За словами Зеленського, були узгоджені "подальші спільні кроки щодо підтримки стійкості України та посилення фінансової та економічної взаємодії".
Своєю чергою пресслужба Кремля за результатами телефонної розмови Путіна та Макрона повідомила, що сторони продовжили діалог щодо ситуації навколо України та питань, пов'язаних із пропозиціями Москви щодо "довгострокових правових гарантій безпеки". Путін також вказав французькому колезі на нібито "провокаційні заяви та дії київського керівництва, що суперечать мінським домовленостям".
Захід та Україна звинувачують Росію у стягуванні понад сотні тисяч військовослужбовців та техніки до українського кордону. Вони підозрюють Москву в підготовці до нового вторгнення в Україну. Росія стверджує, що не має таких намірів, і своєю чергою звинувачує Організацію Північноатлантичного договору (НАТО) в озброєнні України та проведенні маневрів біля російських кордонів.
Наприкінці грудня 2021 року Росія висунула низку вимог до США та НАТО, що стосуються скорочення американських військ та озброєнь у Європі та відмови від подальшого розширення Північноатлантичного Альянсу на схід. Вашингтон та керівництво НАТО відповіли на них відмовою. Серія січневих переговорів із РФ закінчилася безуспішно. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та погрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.
Як повідомляла УМ, наприкінці січня очільник Кремля Володимир Путін поспілкувався з президентом Франції Еммануелем Макроном : головною темою розмови стали "гарантії безпеки».
На полігоні «Кадамовський» у Ростовській області рф дрони Служби безпеки України висадили в повітря склад боєприпасів. >>
Політику примусової інтеграції українських дітей з тимчасово окупованих територій продовжує російська окупаційна влада >>
Поет і прозаїк Олексій Безпальцев загинув на російсько-українській війні. >>
Сертифікати на отримання квартир Президент України Володимир Зеленський вручив Героям України та членам родин воїнів, удостоєних цього звання посмертно. >>
Масований обстріл України російськими військами на Різдво, 25 грудня 2024 року, прокоментував Президент Володимир Зеленський. >>
Під час атаки 25 грудня російські окупанти вдарили по теплоелектростанціям ДТЕК, внаслідок чого було серйозно пошкоджено обладнання ТЕС. >>