Близько 600 резервістів записалися до лав Київської тероборони

16:06, 28.01.2022
Близько 600 резервістів записалися до лав Київської тероборони

До лав Київської територіальної оборони записалося близько 600 резервістів

Станом на 28 січня до складу тероборони Києва вже входить близько 600 осіб, проте необхідно кілька тисяч.

 

Як передає Україна молода, про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Андрій Крищенко.

 

"Приблизно до 600 резервістів, але ще багато потрібно, тому що чисельність резервістів значно збільшена з першого січня. Штат бригади у два рази збільшений. Ще кілька тисяч людей нам потрібні", — зазначив Крищенко.

 

За його словами, щоб забезпечити пункти постійної дислокації, за програмою захисту столиці на рік виділено 40 млн грн, а на три — 110 млн грн. У цей бюджет закладені кошти на приведення в належний стан необхідної кількості приміщень. Водночас він відзначив, що наразі невідомі точні терміни завершення необхідної підготовки.

 

Як відомо, 1 січня набув чинності Закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

 

Законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

 

Відповідно до закону, у кожній зоні тероборони та у кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч жителів, мають бути створені бригади тероборони; у кожному районі територіальної оборони та у кожному адміністративному центрі області мають бути створені батальйони тероборони; у зонах територіальної оборони, чисельність населення яких перевищує 2,4 млн жителів, мають бути створені додаткові військові частини (підрозділи) тероборони.

 

У складі Сил ТрО: 25 бригад, 150 батальйонів, 10 тисяч осіб за штатом мирного часу та 130 тис в особливий період.

 

Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. 

 

Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний добір, підписати контракт добровольця територіальної оборони.

 

Як інформує УМ, народні депутати проголосували за зміни до законодавства щодо національного спротиву та дозволила добровольчим формуванням тергромад використовувати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю.