Зовнішня розвідка відіграє важливу роль у протидії загрозам – Зеленський

15:23, 24.01.2022
Зовнішня розвідка відіграє важливу роль у протидії загрозам – Зеленський

Президент України в "гостях" у розвідників. (Фото: сайт Офісу президента України)

У протидії зовнішнім загрозам українська розвідка завжди відігравала важливу роль. Настав час не лише ефективно стримувати, а й почати наступальні дії щодо відстоювання національних інтересів України.

 

Як інформує УМ, про це 24 січня заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі зі службовцями Служби зовнішньої розвідки (СЗР) з нагоди Дня зовнішньої розвідки України, повідомляється на сайті Офісу президента України.

 

«Сьогодні наша держава протистоїть вкрай небезпечним загрозам, зокрема загрозам суверенітету, територіальній цілісності та єдності. У цей вирішальний період надзвичайно важливу роль відіграє саме ефективна розвідка»

Володимир Зеленський наголосив, що інформація стосовно планів та дій ворога в усіх сферах є надійною запорукою для ухвалення своєчасних та правильних рішень у складних ситуаціях.

 

Президент відзначив роль СЗР у підготовці матеріалів з ключових аспектів безпеки, у супроводі переговорів в нормандському форматі, Тристоронній контактній групі, газовій проблематиці, питаннях «Північного потоку – 2», забезпеченні консолідованої підтримки України з боку міжнародної спільноти.

 

«Ми навчилися досить ефективно стримувати та протидіяти зовнішнім агресіям. Впевнений, настав час переходити до наступальних дій щодо відстоювання наших національних інтересів. Ви маєте досвід і можливості для втілення такої стратегії. Інтелект, здатність генерувати нешаблонні рішення для гострих проблем, відвага й самовідданість кожного розвідника, мають і надалі залишатися дієвими інструментами для роботи на благо нашої держави», - зазначив, зокрема,  Володимир Зеленський.

 

Глава держави відзначив важливість отримання правдивої інформації, щоб нею ніхто не маніпулював, і щоб Україну ніхто не використовував у своїх інтересах.

 

«Наші громадяни об’єднані у тому, щоб повернути наші території й побажати миру нашій незалежній державі. Тому від вас дуже багато чого залежить: від правдивості інформації до її своєчасності», - наголосив президент України.

 

Голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко подякував Президенту за увагу до СЗР та її підтримку. Запевнив, що розвідники й надалі робитимуть усе можливе, щоб забезпечити вище керівництво країни якісною та оперативною інформацією.

 

Президент висловив шану всьому особовому складу Служби зовнішньої розвідки України за професіоналізм та патріотизм і побажав кожному службовцю та їхнім рідним миру, злагоди, міцного здоров’я, наснаги й нових здобутків.

 

За віддану службу та професіоналізм Володимир Зеленський вручив розвідникам високі державні нагороди та сертифікати на житло.

 

Нагадаємо, раніше українські розвідники Роман Костенко і Василь Бурба у ЗМІ назвали терміни підготовки Росією вторгнення в Україну.

 

Крім того, Василь Бурба зазначив, що Росія може задіяти для широкомасштабного вторгнення не 120 тисяч, як вважається, а до півмільйона солдат, які сьогодні дислоковані по периметру кордонів України.

 

А екс-президент України Петро Порошенко заявив, що Росія може використати для наступу не танкову армію, а обстрілювати українські населені пункти ракетним озброєнням й авіацією.

 

Як повідомляла УМ, Президент України Володимир Зеленський вірить, що можна знайти компроміс з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, але не буде забувати про Крим і не зраджуватиме Україну.