«Вовина тисяча»: тепер пенсіонери зможуть купити ще й ліки

15:24, 19.01.2022
«Вовина тисяча»:  тепер пенсіонери зможуть купити ще й ліки

Тепер на президентську тисячу можна придбати пенсіонерам ліки

Кабмін ухвалив постанову, що розширює дію програми «єПідтримка» на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити отриману 1000 грн, отриману за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив МОЗ на офіційному сайті.

 

«Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів єПідтримки», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

 

Українці віком 60+ зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього. 

 

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років. 

 

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо. 
 


Як повідомляла УМ, Кабінет Міністрів скоротив термін дії COVID-сертифікату після двох доз вакцини з 365 до 270 днів. Відповідні зміни до постанови №677 від 29 червня 2021 року були ухвалені під час засідання уряду.