Скасовано надзвичайний стан у Казахстані

09:12, 19.01.2022
Скасовано надзвичайний стан у Казахстані

Президентом Каазахстану було достроково скасовано надзвичайний стан.

У середу, 19 січня, з 00:00 год в Казахстані припинилася дія режиму надзвичайного стану в Нур-Султані та Алмати, а також в Алматинській, Атирауській, Жамбилській, Кизилордінській та Мангістауській областях.

 

Як інформує УМ, про це повідомив речник президента Казахстану Берік Уалі пише NUR.KZ.

 

"Президентом було достроково скасовано надзвичайний стан в решті регіонів. Таким чином, вся країна повертається до нормального життя. Скасовуються запроваджені на період НП комендантська година та інші тимчасові обмеження", - йдеться у повідомленні Уалі у Фейсбуці.

 

Міжнародний аеропорт Алмати починає працювати у штатному режимі, передає «Казінформ» з посиланням на пресслужбу летовища.

 

Водночас повідомляється, що доступ на територію аеропорту автотранспортом тимчасово обмежено.

 

Крім того, зазначається, що з 19 січня рух автобусів, тролейбусів буде у звичайному режимі – з 06.00 до 23.00 години, метрополітену – з 06:00 до 00:00 години.

 

Нагадаємо, що в Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ, які переросли в масові протести попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

 

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників у Казахстан.

 

7 січня президент Казахстану наказав без попередження відкривати по протестувальниках вогонь на ураження.

 

Міністерство внутрішніх справ Казахстану заявило про затримання 9 900 осіб, станом на 11 січня.

 

12 січня президент Токаєв достроково зняв надзвичайний стан у деяких регіонах.

 

13 січня в Казахстані розпочалося виведення сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

 

Як повідомляла УМ, колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вперше з моменту протестів та заворушень, що охопили країну, звернувся до народу.