НАТО передасть Україні додаткові гелікоптери

17:15, 18.01.2022
НАТО передасть Україні додаткові гелікоптери

Україна очікує від НАТО додаткових вертольотів

Україна найближчим часом отримає від Північноатлантичного альянсу багатоцільові вертольоти Мі-17. Їх перевезуть до Одеси із Мексики. 

 

Як інформує Україна молода, про це стало відомо з відкритого документу Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA).

 

Поки агенція НАТО з підтримки та постачання шукає підрядника для організації перевезення трьох вертольотів Мі-17 з Мексики до України.

 

Відповідно до технічного завдання три авіаційні машини мають бути доставлені з міста Веракрус, що у Мексиці, до Одеси морським шляхом.  Вантаж буде готовий не раніше 7 лютого. Відправлення з Веракруса має відбутися за два тижні після отримання вантажу.

 

Близько 50 вертольотів Мі-8 і Мі-17 було поставлено свого часу до Мексики з Росії. У місті Веракрус є центр, який їх обслуговує, і є центр, де мексиканські льотчики отримують потрібну кваліфікацію. Станом на 2016 рік Мексика володіє двома вертольотами Мі-8Т, 19-ма Мі-17, 19-ма Мі-17-1В та 4-ма Мі-17-В5.

 

Крім того, стало відомо, що українська армія отримає від західних союзників "колишні вертольоти афганської армії". Після того, як таліби захопили Афганістан, ці машини було вивезено, й вони можуть стати частиною допомоги США Україні перед лицем російської агресії.

 

Як повідомляла УМ, Україна та агентство НАТО з комунікації та інформації   підписали оновлений Меморандум про погодження щодо продовження спільної роботи над проектами у галузі розвитку комунікаційних технологій.