Нацбанк випустить олімпійські» монети

16:22, 13.01.2022
Нацбанк випустить олімпійські» монети

Пам’ятні «олімпійські» монети номіналом 2 та 10 гривень вводяться в обіг із 18 січня

Пам‘ятні монети «XXIV зимові Олімпійські ігри» номіналом у 10 гривень та 2 гривні вводяться в обіг із 18 січня. Вони будуть випущені зі срібла  та з нейзильберу. 

 

Як повідомляє Україна молода, про це повідомляє пресслужба НБУ.

 

Монета присвячена важливій події світового спортивного життя – XXIV зимовим Олімпійським іграм, проведення яких заплановано на лютий 2022 року в столиці Китаю – Пекіні. 

 

На реверсі монети на стилізованому абрисі аркуша паперу розміщено композицію, що символізує країну, де відбудуться XXIV зимові Олімпійські ігри, – Китай із його давньою культурою, одним з елементів якої є папір; карта Пекіна, на якій зображено піктограми сноубордиста і фігуристки (у центрі), праворуч від якої – віяло – невід’ємна частина традиційної китайської культури, перші відомості про появу якого відносять до IV–II cт. до н. е.

 

Крім того, на реверсі монети розміщено: сніжинку (унизу), логотип Національного олімпійського комітету України (ліворуч), над яким голова дракона і вогонь – один із символів Олімпійських ігор.

 

Монета буде випущена зі срібла номіналом у 10 гривень та тиражем у 2500 штук, також монета буде випущена з нейзильберу номіналом у 2 гривні та тиражем у 35 тисяч штук.