У столиці Казахстану запроваджено надзвичайний стан

14:39, 05.01.2022
У столиці Казахстану запроваджено надзвичайний стан

У столиці Казахстану Нур-Султані зараз неспокійно. (Фото: RFE/RL)

Касим-Жомарт Токаєв, Президент Казахстану, оголосив режим надзвичайного стану в столиці країни Нур-Султані до 19 січня 2022 року.

 

Як інформує УМ, про це повідомило Радіо Азатик.

 

Таким чином, наразі режим НС діє в чотирьох регіонах республіки: у Мангістауській та Алматинській областях і містах республіканського значення Алмати та Нур-Султані.

 

Режим НС обмежує в правах громадян і дає широкі повноваження коменданту. Він може встановлювати обмеження на свободу пересування, влаштовувати перевірки документів та особистий огляд, обмежити в'їзд до міста і виїзд з нього. Також режим НС передбачає заборону на мирні зібрання, страйки тощо.

 

Із 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися в Жанаозені Мангістауської області. Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

 

Ускладнилася ситуація зараз в Алмати, де тисячі протестувальників зайняли мерію. Будівля горить, у ній вибиті вікна та двері. У місті також горять будівлі алматинського управління комітету з правової статистики і спеціальних обліків генеральної прокуратури та офіс партії «Нур Отан».

 

Як повідомляла УМ, масові «газові протести» не вщухають у кількох регіонах Казахстану вже кілька днів.