В Україні запрацювало новостворене Бюро економічної безпеки

13:17, 25.11.2021
В Україні запрацювало новостворене Бюро економічної безпеки

«Бюро економічної безпеки» має боротися з економічними злочинами.

Кабінет міністрів запустив роботу Бюро економічної безпеки (БЕБ),.

 

Як повідомляє УМ, відповідне  розпорядження опубліковано на урядовому порталі.

 

У БЕБ заявили, що станом на 25 листопада центральний апарат укомплектований кадрами більш ніж на 30%, що дозволяє запустити аналітичну та правоохоронну функцію Бюро.

 

В органі, однак, поскаржилися на затягування з виділенням приміщень.

 

«Попри рішення про офіційний запуск роботи Бюро, органу поки не виділено спеціально обладнані приміщення та будівлі, що може призвести до затягування передачі наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень», — заявили в Бюро.

 

 

Нагадаємо, що Верховна Рада 28 січня 2021 року ухвалила закон «Про Бюро економічної безпеки України». Його діяльність координуватиме Кабінет міністрів. Тому в Україні ліквідують податкову міліцію, Держфіскальну службу, економічні підрозділи СБУ та Нацполіції — натомість буде БЕБ.

 

Відомство складатиметься із 4 тисяч фахівців. Директором БЕБ став Вадим Мельник. У вересні була сформована Рада громадського контролю, яка допомагає набирати персонал.

 

Як повідомляла УМ, на прийнятті закону про створення «Бюро економічної безпеки» наполягали наші західні партнери, включаючи МВФ і ЄС.