В Україні створять нову державіакомпанію – Зеленський

12:16, 25.11.2021
В Україні створять нову державіакомпанію – Зеленський

Літаки нової авіакомпанії Ukrainian National Airlines скоро "бороздитимуть" повітряний простір - запевнив президент. (Фото: depositphotos)

Президент України Володимир Зеленський анонсував нову державну авіакомпанію України, яку хочуть назвати Українські національні авіалінії (ЮНА).

 

Як інформує УМ, про це він заявив 25 листопада під час виступу на форумі «Велике Будівництво: Авіація. Туризм».

 

«Було декілька робочих назв. На сьогодні це — Ukrainian National Airlines. Дуже символічно, Українські національні авіалінії — ЮНА. Як наша держава з великою історією, але завжди енергійна, і юна, і об’єднана», - зазначив глава держави.

 

Зеленський заявив, що наразі український ринок не готовий повною мірою забезпечити реалізацію державних інтересів у сфері авіаперевезень.

 

У цьому контексті він анонсував, що сьогодні буде офіційно розпочато створення національного авіаперевізника України.

 

“Окрім обіцянок, переходимо до практичної реалізації - це наш національний авіаперевізник, створення його, яке буде розпочато, можна сказати, офіційно вже сьогодні. Про це детально далі мої колеги розкажуть”, - зауважив Президент.

 

Він також запевнив у готовності інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та “залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів у сфері авіабудівництва”.

 

Крім того, за його словами, є підтвердження економічної доцільності запуску українського національного авіаперевізника від французьких консультантів.

 

“Ідеться не лише про збільшення прибутку та пасажиропотоку, а і в цілому питання статусу, питання іміджу, питання престижу нашої держави. Наш національний авіаперевізник - незалежний авіаперевізник від будь-яких інших груп й інших впливів”, - додав Зеленський.

 

Зауважимо, що Президент Володимир Зеленський у квітні 2020 року оголосив про намір створити сучасну державну авіакомпанію, яка матиме український авіапарк.

 

Як повідомляла УМ, Глава офісу президента Андрій Єрмак відсвяткував свій «золотий» ювілей у компанії глави держави Володимира Зеленського та окремих посадовців на території державної резиденції «Синьогора» у Карпатах.