Молдова запроваджує бустерну вакцинацію

16:00, 24.11.2021
Молдова запроваджує бустерну вакцинацію

У Молдові бустерну дозу почнуть надавати спершу людям з основних груп ризик.

Міністерство охорони здоровʼя Молдови схвалило бустерну вакцинацію від коронавірусу для деяких категорій громадян.

 

Як інформує УМ, про це на брифінгу 24 листопада розповіла держсекретар міністерства Світлана Ніколаєску, повідомляє NewsMaker.

 

За її словами,  бустерну дозу почнуть надавати спершу людям з основних груп ризику:медичним, соціальним працівникам і освітянам, старшим за 60 років.

 

Люди віком від 18 років, які мають хронічні захворювання, теж зможуть отримати бустерну дозу вже з понеділка, 29 листопада, коли наказ набуде чинності.

 

За словами Ніколаєску, згодом бустерна доза стане доступною для всіх, поки що вона ніяк не впливатиме на дійсність COVID-сертифікатів.

 

Окремо держсекретар МОЗ Молдови уточнила, що для бустерної вакцинації використовуватимуть і той препарат, яким людина щепилася спочатку, і будь-який інший зі схвалених для повторної вакцинації: AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Sinovac, Sinopharm або Johnson. Водночас наразі вакцини Moderna у країні немає.

 

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко заявив, що бустерна доза вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 стане доступною українцям після того, коли країна досягне 50-відсоткової вакцинації населення.

 

У Європейському Союзі у грудні планують офіційно закріпити необхідність даних про бустерну вакцинацію в COVID-сертифікаті.

 

Як повідомляла УМ, Україна пройшла пік смертності від коронавірусу - про це свідчать статистичні дані..