Із ТОТ, Білорусії та росії повернулися ще 45 українців – Лубінець, фото
Із тимчасово захоплених територій, а також з рф та Республіки Білорусь в Україну вдалося повернути ще 45 українських громадян.
. >>
На місці падіння збитого іранською стороною літака МАУ. (Фото: DW)
У МЗС України заявили, що міністерство вважає недоцільною участь українського посла у судовому засіданні у справі збиття літака МАУ в січні 2020 року у зв’язку з ненаданням іранською стороною запитуваної інформації по цьому інциденту.
Як інформує УМ, про це йдеться у заяві МЗС, оприлюдненій в понеділок, 22 листопада.
У заяві сказано, що МЗС взяло до відома інформацію про початок слухань у військовому суді Ірану щодо збиття літака МАУ, перше засідання якого відбулося 21 листопада 2021 року в Тегерані.
МЗС також подякувало за запрошення посла України взяти участь у цьому засіданні.
"Разом з тим, станом на сьогодні, запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні, направлені українською стороною до компетентних органів Ісламської Республіки Іран, не виконано в повному обсязі, запитувані документи та інформація не надані іранською стороною", - заявили у міністерстві.
У зв’язку з цим МЗС вважає недоцільною участь посла України в Ірані у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт.
"Ми закликаємо Іран виконати свої зобов’язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам", - наголошується у заяві.
Недільне засідання стало першим слуханням після збиття літака, яке сталося майже 22 місяці тому.
У квітні прокурор заявив, що у цій справі було пред'явлено звинувачення десяти посадовцям. Це сталося за місяць після того, як Іран зіткнувся з різкою міжнародною критикою за публікацію остаточного звіту, в якому забиття літака пояснили людською помилкою, але не називали винних.
У січні 2020 року, після трьох днів заперечень перед значним числом доказів, Іран нарешті визнав, що його воєнізована Революційна гвардія помилково збила український літак двома ракетами класу "земля-повітря".
Як повідомляла УМ, в іранському військовому суді 21 листопада почалися слухання у справі про збиття у 2020 році іранськими військовими українського пасажирського літака МАУ.
Із тимчасово захоплених територій, а також з рф та Республіки Білорусь в Україну вдалося повернути ще 45 українських громадян.
. >>
Штучний інтелект Україна використовуватиме для опрацювання даних задля встановлення точної суми збитків, які завдала Росія. Також за допомогою ШІ здійснюватиметься пошук військових злочинців тощо. >>
Ознаки прихованого вигорання має майже кожен третій український викладач. >>
часно не повернулися в Україну до 17% хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів. Проте в Міносвіти поки не планують скасовувати можливості для виїзду. >>
Взяти на себе відповідальність за координацію зусиль партнерів з підтримки України та продовжуватимуть зусилля із забезпечення спроможностей Альянсу підтримувати мир й стабільність в усьому північноатлантичному просторі, готові Франція і Велика Британія. >>
Напередодні відбувся матч 33-го туру Євроліги між литовським Жальгірісом і сербським Партизаном. >>