У Берліні знайдено мертвим дипломата-ФСБшника

14:34, 05.11.2021
У Берліні знайдено мертвим дипломата-ФСБшника

Російське диппредставництво у Берліні. (Фото: Bernd von Jutrczenka)

У Німецькій столиці знайшли мертвим співробітника посольства Росії, тіло лежало перед будівлею дипломатичного представництва.

 

Як інформує УМ, про це повідомили 5 листопада у Spiegel.

 

За даними видання, тіло виявили співробітники поліції на тротуарі перед будівлею посольства в Берліні 19 жовтня близько 7:20 ранку. Але відомо про загибель стало лише зараз.

 

Ймовірно, чоловік упав з верхнього поверху комплексу посольства в районі Мітте.

 

«Згідно з офіційним списком дипломатів, 35-річний чоловік був акредитований як другий секретар посольства в Берліні з літа 2019 року. Проте німецькі служби безпеки вважали його замаскованим співробітником внутрішньої секретної служби ФСБ Росії"» - пише видання.

 

Також наголошується, що дипломат був пов'язаний із високопоставленим офіцером Другої служби ФСБ. У Росії це відомство відповідає серед іншого за боротьбу з тероризмом, а західні спецслужби вважають його причетним до вбивства в Берліні колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. Його було застрелено серед білого дня 23 серпня 2019 року в берлінському парку.

 

Згідно з розслідуванням Spiegel, дослідницьких платформ Bellingcat і The Insider та американського каналу новин CNN, співробітники Другої служби ФСБ також були причетні до отруєння російського опозиційного політика Алєксєя Навального влітку 2020 року.

 

Видання також повідомляє, що після виявлення дипломата мертвим посольство Росії не дало згоди на розтин тіла. Оскільки загиблий мав дипломатичний статус, прокурор не зміг провести розслідування смерті.

 

Тіло дипломата наразі передано до Росії. Відповідаючи на запитання, російське посольство заявило про "трагічну подію", яка не буде прокоментована з "етичних міркувань".

 

Як повідомляла УМ, у німецькому місті Гамбург у понеділок, 1 листопада, відбулося вручення німецько-норвезької премії незалежної журналістики у Східній Європі Free Media Awards («Премія для вільних ЗМІ») за 2020 та 2021 роки. Серед лауреатів премії за 2020  рік — журналісти з України.