Червоний Хрест забив тривогу через гуманітарну кризу в Афганістані, фото

14:51, 23.10.2021
Червоний Хрест забив тривогу через гуманітарну кризу в Афганістані, фото

Гуманітарні організації наодинці не впораються з кризою в Афганістані – переконані в Червоному Хресті. (Фото: Reuters)

Червоний Хрест закликав міжнародне співтовариство взаємодіяти з новим урядом Афганістану з «Талібану», оскільки групи допомоги наодинці не зможуть запобігти гуманітарній кризі.

 

Як інформує УМ, про це 23 жовтня повідомило агенство Reuters.

 

Афганістан занурився в кризу через раптове припинення іноземної допомоги на мільярди доларів після краху підтримуваного Заходом уряду й повернення до влади Талібану в серпні.

 

 

Генеральний директор Роберт Мардіні сказав, що з того часу Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) активізував свої зусилля в країні, в той час як інші організації також активізувалися. Однак «гуманітарні організації, об'єднавши свої сили, можуть зробити лише певну кількість речей. Вони можуть запропонувати тимчасові рішення», - зазначив Мардіні.

 

На думку гендиректора МКЧХ, підтримка з боку міжнародного співтовариства, яке досі виявляло обережний підхід до взаємодії з талібами, має вирішальне значення для надання основних послуг.

 

У четвер Організація Об'єднаних Націй оголосила про створення фонду для надання фінансової допомоги готівкою безпосередньо афганцям, що, за словами Мардіні, вирішить проблему протягом трьох місяців.

 

«Афганістан - це комплексна криза, яка посилюється з кожним днем», - сказав він, пославшись на десятиліття конфлікту, що посилюється наслідками зміни клімату та пандемії COVID-19.

 

 

Мардіні сказав, що 30% із 39 мільйонів населення Афганістану страждають від серйозного недоїдання й що 18 мільйонів людей у країні потребують гуманітарної допомоги або захисту.

 

Нагадаємо, що після виведення військ міжнародної коаліції з Афганістану таліби 15 серпня вранці оточили Кабул і почали без бою заходити до столиці країни. Згодом Талібан заявив, що контролює всю територію країни, а 19 серпня проголосив створення Ісламського емірату Афганістан.

 

Як повідомляла УМ, учасники третього засідання московського формату по Афганістану підтримали ідею розморожування фінансових активів країни.