У Росії розшукують ексзасудженого за передачу правозахисникам відеоархіву з тортурами у колоніях, фото

14:23, 23.10.2021
У Росії розшукують ексзасудженого за передачу правозахисникам відеоархіву з тортурами у колоніях, фото

У російських колоніях відбуваються жахіття, які творять наглядачі із ув'язненими.

МВС Росії оголосило у розшук Сергія Савельєва, який передав російському правозахисному порталу в еміграції Gulagu.net великий відеоархів з тортурами в колоніях.

 

Як інформує УМ, про це 23 жовтня повідомив Telegram-канал правозахисного проєкту.

 

«Джерело повідомило нам про те, що ФСБ і МВС оголосили Сергія Савельєва у розшук і готують документи для його арешту та екстрадиції в Росію.

 

Наш офіційний запит у МВС та їх відповідь це підтвердили», - повідомляє Gulagu.net, публікуючи офіційну відповідь МВС на запит про розшук.

 

Правозахисники вважають, що спробою «заткнути рота людині, яка допомогла світу дізнатися про злочини проти людства і проти людяності» російські силовики «самі себе викривають».

 

У Gulagu.net назвали це рішення «політичним 100%» і вважають, що санкцію на це давав президент РФ Володимир Путін.

 

 

Наступним кроком, повідомляє Gulagu.net, російських правоохоронних органів буде подання запиту в Інтерпол. Правозахисники мають намір також звернутися до Інтерполу і запропонувати «ввести мораторій на участь РФ у цій організації до проведення реформи ФСВП та всієї слідчо-судової системи і припинення використання конвеєрів тортур проти слідчо-заарештованих і засуджених». «Сергія ми їм не віддамо!» - підкреслили в Gulagu.net.

 

Зауважимо, що інформатор Gulagu.net Сергій попросив притулку у Франції. Колишньому ув'язненому, який передав правозахисникам відео із записами тортур у в'язницях Росії, вдалося втекти з РФ: зараз він перебуває в Парижі та домагатиметься політичного притулку у Франції.

 

На початку жовтня координатор проєкту Володимир Осєчкін повідомив про отримання кількох десятків гігабайт відео, фотографій та інших документів про знущання з ув'язнених в Росії. Цю інформацію їм надав програміст, на ім'я Сергій, який відбував термін в одній з колоній і займався там обслуговуванням відеореєстраторів і камер спостережень.

 

Публікація Gulagu.net викликала величезний резонанс у РФ. Комуністи в Держдумі виступили за проведення парламентського розслідування тортур в російських колоніях. Держдума РФ не підтримала цієї ініціативи через позицію депутатів провідної з правлячих партій «Єдина Росія».