Путін воліє говорити із Зеленським про зняття санкцій з Росії

11:22, 06.10.2021
Путін воліє говорити із Зеленським про зняття санкцій з Росії

Путін бажає відновлення дипломатичних відносин з Києвом на своїх умовах (Фото: kremlin.ru)

Кремль планує обговорювати з українською стороною лише скасування санкцій, відновлення транспортного сполучення і дипломатичних відносин під час ймовірної  зустрічі президентів Путіна і Зеленського.

 

При цьому, окупація Криму і військова агресія на Донбасі не розглядаються Москвою як можливі теми для перемовин.

 

Як інформує Україна молода з посиланням на видання «Комерсант», перелік бажаних питань для зустрічі російська сторона вже направила українській.

 

Джерело видання в російських держструктурах повідомило, що офіційна Москва ще кілька місяців тому довела до української сторони своє бачення підсумків можливої ​​зустрічіПутінаіЗеленського.

 

У цьому списку 12 питань і майже всі стосуються двосторонніх відносин.

 

Зокрема, в Кремлі вважають, що на зустрічі можна було б домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин і узгодити повернення послів до Москви і Києва, зняти взаємні торгово-економічні обмеження і скасувати санкції щодо фізичних і юридичних осіб.

 

Крім того, в РФ бажають, щоб два лідери домовилися про відновлення транспортного сполучення між двома країнами, а також про підготовку до 1 грудня 2022 року угоди про транзит і постачання газу на період після 2024 року.

 

При цьому, Крим в російських темах для розмови не згадується, а збройний конфлікт на Донбасі – лише у вигляді зауваження про те, що представники РФ в ТКГ і "нормандському форматі" підтримають будь-які мирні домовленості Києва з владою ОРДЛО.

 

За даними джерел у Кремлі, Україна на запропонований перелік питань не відреагувала.

 

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "від українців нічого зрозумілого щодо можливого наповнення двосторонньої зустрічі не надходило".

 

У Києві відзначають, що підготовка зустрічі не просувається з вини Москви.

 

Зокрема, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк констатує, що з російської сторони спостерігаються неконструктивні спроби знайти різні приводи, щоб відкласти двосторонні переговори.

 

«Вважаємо, що такі спроби не відповідають інтересам народів і України, і Росії. З Москви звучить занадто багато різних натяків і неконкретних зауважень про те, що їм хотілося б обговорити, і при цьому не висловлюється чітка готовність обговорити те, що дійсно має значення в розумінні і українського, і російського суспільств», - наголосив пан Подоляк.

 

На його думку, "той факт, що український і російський народи розділені лінією фронту, заслуговує обговорення в першу чергу".

 

Як повідомляла "УМ", Зеленський заявляв, що готовий до особистої зустрічі з Путіним у будь-якому форматі.