Україна знову в «жовтій зоні» епіднебезпеки

09:37, 23.09.2021
Україна знову в «жовтій зоні» епіднебезпеки

Комісія одноголосно вирішила перевести Україну в "жовту зону".

З початку доби 23 вересня по всій території України запроваджено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, карантинні обмеження стали жорсткіші. 

 

Як інформує УМ, таке рішення 21 вересня прийняла комісії ТЕБ та НС..

 

При «жовтій зоні» на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

 

проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,

заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,

заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв м.

 

У «жовтій зоні» відсутні обмеження для роботи громадського транспорту і за часом роботи закладів.

 

Карантинні обмеження не будуть поширюватися на колективи тих, хто має документ про вакцинацію, відсутність коронавірусу чи перенесену хворобу, заявляв раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

 

Школи працюватимуть офлайн, якщо 80% педагогів вакциновані проти коронавірусу. Якщо ця норма не дотримана, то школа переходить в онлайн-режим.

 

При цьому документом про вакцинацію слугуватиме і "жовтий" сертифікат (про отримання першої дози вакцини проти коронавірусу), і "зелений" сертифікат (про проходження повного курсу щеплення обома дозами).

 

«Навчальний процес буде продовжено. Там, де вчителі не встигли вакцинуватися, навчання буде відбуватися дистанційно. Садочки працюють. Спеціальні заклади освіти працюють. Молодші класи з 1-го по 4-й навчаються очно. І також набуде чинності наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію певних категорій професій», – говорив Шмигаль 22 вересня.