Непорушна стійкість: в Одесі завершилися спільні навчання України і НАТО

13:12, 18.09.2021
Непорушна стійкість: в Одесі завершилися спільні навчання України і НАТО

Навчання було спрямовано на підвищення здатності України до захисту об’єктів критичної інфраструктури, морської безпеки, кіберпростору та енергосистем. (Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua)

Спільні командно-штабні навчання «Непорушна стійкість-2021» (Coherent Resilience) завершилися в Одесі.

 

У навчаннях протягом тижня брали участь представники НАТО і Військово-Морських Сил ЗСУ разом з іншими державними силовими відомствами.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформують Генштаб ЗСУ і Міністерство оборони в суботу.

 

«Захід проводився за участі органів сектору безпеки і оборони України, установ та відомств, які здійснюють координацію кризового управління, а також представників об’єктів енергетичної та іншої критичної інфраструктури», - повідомляють у Міноборони.

 

Зазначається, що в процесі навчання обговорювалась концепція системи стійкості країни з метою вдосконалення механізмів запобігання та реагування на можливі загрози.

 

Навчання було спрямовано на підвищення здатності України до захисту об’єктів критичної інфраструктури, морської безпеки, кіберпростору та енергосистем.

 

Увага приділялася ефективній міжвідомчій співпраці, координації між цивільними й військовими структурами, плануванню, готовності та рівню співпраці між державними та приватним секторами.

 

Як розповіли у Національній гвардії, на заключний етап навчань завітали представники керівництва НАТО, посли понад 20 країн-партнерів, віцепрем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, перший заступник командувача Національної гвардії України – начальник штабу генерал-лейтенант Володимир Кондратюк, представники інших складових сил безпеки та оборони України, державних та приватних компаній.

 

«Україна є дуже важливим партнером НАТО і багатьох країн-членів Північноатлантичного альянсу щодо питань, які стосуються боротьби з гібридними загрозами. Ці навчання – це перший елемент національної соціальної стійкості», – зазначила пані Стефанишина.

 

Зокрема, під час даної фази навчань учасники, які були поділені на синдикати за різними сферами діяльності, презентували плани подолання криз та наслідків гібридної агресії в Чорноморському регіоні.

 

Як повідомляла "УМ", віцепрем’єр-міністр з євроінтеграції Ольга Стефанішина вважає, що в Україні потрібно провести референдум щодо вступу в НАТО.