Шість суддів, у тому числі суддя Верховного Суду, пішли у відставку

13:28, 07.09.2021
Шість суддів, у тому числі суддя Верховного Суду, пішли у відставку

На засіданні Вищої ради правосуддя було винесено "вердикт" щодо декількох суддів.

На засіданні Вищої ради правосуддя 7 вересня розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

 

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку шість суддів, включно із суддею Верховного Суду.

 

Як інформує УМ, про це 7 вересня повідомили на своєму сайті у Вищій раді правосуддя.

 

Звільнено Ганну Білик з посади судді Броварського міськрайонного суду Київської області, Оксану Линник з посади судді Тростянецького районного суду Сумської області, Галину Лабань з посади судді Хмельницького окружного адміністративного суду. Також звільнено суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Миколу Гусака, суддю Донецького апеляційного суду Світлану Савкову та суддю Чернівецького апеляційного суду Онуфрія Колотила.

 

«Таким чином з початку 2021 року за загальними обставинами звільнено 118 суддів: 116 - у зв'язку з поданням заяв про відставку, 2 - у зв'язку з поданням заяви за власним бажанням. За особливими обставинами звільнено 7 суддів», - уточнює ВРП.

 

Дещо раніше голова Верховного Суду Валентина Данішевська допустила, що збільшення кількості заяв суддів про звільнення може бути пов'язане з побоюваннями щодо припинення роботи ВРП. «Безумовно, у кожного судді є своя причина для звільнення. Водночас цілком ймовірно, що збільшення кількості поданих заяв останнім часом пов'язано з побоюваннями суддів щодо можливого припинення роботи Вищої ради правосуддя», - сказала вона.

 

Данішевська пояснила, що в разі припинення роботи ВРП «робота судової системи буде паралізована, а всі процеси призначення, переведення та звільнення суддів – заблоковані».

 

Голова суду нагадала, що вже протягом двох років не працює Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) – «головний кадровий орган судової системи». «Судді пам'ятають 2014 і 2015 роки, коли ВККС та Вища ради правосуддя були зупинені і не працювали 9 і 15 місяців відповідно. Тому навіть найменше побоювання повторення такої ситуації призводить до передчасної відставки суддів», - резюмувала Данішевська.