На кордоні з Білоруссю Польща запровадить надзвичайний стан

14:58, 31.08.2021
На кордоні з Білоруссю Польща запровадить надзвичайний стан

Дії білоруського керівництва викликають занепокоєння у польського уряду. (Фото: Вікіпедія)

Уряд Польщі звернувся до президента Анджею Дуди з проханням запровадити надзвичайний стан в деяких регіонах на кордоні з Білоруссю.

 

Як інформує УМ, про це заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький, про що й повідомило TVN24.

 

Прем'єр оголосив, що надзвичайний стан буде запроваджено на 30 днів у прикордонній зоні, яка охоплює частину Підляського і Люблінського воєводств.

 

«Протягом 30 днів ми зможемо краще забезпечити герметичність нашого кордону і запобігти тим агресивним діям, тим провокаціям, які підсилює режим Лукашенка», - сказав прем'єр, додавши, що раніше аналогічні рішення були прийняті в Литві і Латвії.

 

Глава Міністерства внутрішніх справ Маріуш Камінський пояснив, що рішення охопить 115 міст Підляського воєводства та 68 міст Люблінського воєводства.

 

«Я свідомо наголошую: міста, а не муніципалітети. Мова йде не про комуни, а про вузьку смугу міст, що безпосередньо прилягають до кордону», - додав він.

 

Нагадаємо, що в середині минулого тижня з’явились перші повідомлення про мігрантів, що застрягли на кордоні з білоруського боку і влаштували там табір. Польські прикордонники відмовляються пропустити їх на територію Польщі, а білоруські - не дозволяють повернутись.

 

Додамо також, що 23 серпня президенти країн Балтії та Польщі випустили спільну декларацію у зв’язку з репресіями у Білорусі та наголосили, що "шантаж мігрантами" з боку режиму Лукашенка не змусить їх змінити позицію.