Вірменія і Азербайджан звинувачують один одного у збройному нападі: є загиблі

11:05, 28.07.2021
Вірменія і Азербайджан звинувачують один одного у збройному нападі: є загиблі

Вірменські військові на прикордонній ділянці. (Фото AFP)

Нові збройні сутички відбулися на кордоні Вірменії та Азербайджану в ніч на середу, 28 липня. Сторони звинувачують у нападі один одного, вогонь не припиняється і зараз.

 

Внаслідок бойових дій загинули троє військових з вірменського боку, точної інформації про втрати Азербайджану немає.

 

Як передає Україна молода, про це повідомляють офіційні особи і ЗМІ обох країн у середу вранці.

 

За даними Міноборони Вірменії, о 03:40 "підрозділи збройних сил Азербайджану здійснили напад на вірменські позиції, розташовані на північно-східному напрямку вірмено-азербайджанського кордону".

 

Бої почалися у районі від Сотка до Верин Шоржа. Вже близько 8.00 ранку Міноборони Вірменії повідомило про трьох загиблих військових і двох поранених та стверджує, що є втрати з обох сторін.

 

Єреван звинуватив Баку в порушенні режиму тиші перед майбутніми перемовинами в Москві: "Противник намагається покращити свої позиції, створюючи сприятливі умови для просування".

 

Речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян заявила, що на 9:20 "азербайджанські підрозділи, що ініціювали атаку на вірменські позиції, зазнали втрат і були відкинуті на вихідні позиції", перестрілки тривають. І додала, що на інших ділянках кордону ситуація залишаться стабільною.

 

Міноборони Азербайджану близько 10.00 ранку за місцевим часом заявило про те, що "заходи у відповідь на провокацію, почату збройними силами Вірменії" тривають і ситуація "під контролем підрозділів Азербайджану". Про втрати у повідомленні не згадують.

 

Міноборони Азербайджану заперечило, що від обстрілів постраждали цивільні об’єкти на території Вірменії, назвавши це дезінформацією:

 

"Закликаємо військово-політичне керівництво Вірменії утриматися від авантюристських дій, провокацій та свідомого загострення ситуації на державному кордоні двох країн і почати перемовини про делімітацію державного кордону… Відповідальність за ескалацію повністю лежить на військово-політичному керівництві Вірменії".

 

В Міністерстві закордонних справ Вірменії у свою чергу поклали відповідальність за подальше загострення на Азербайджан та наголосили, що азербайджанські військові незаконно знаходяться на суверенній території країни.

 

"У відповідь на застосування сили Азербайджаном проти територіальної цілісності Вірменії, Республіка Вірменія задіє увесь військово-політичний інструментарій, передбачений міжнародним правом", - додають у заяві.

 

На минулому тижні, 23 липня, Єреван і Баку заявили про перестрілку на кордоні, внаслідок якої отримали поранення троє вірменських військових і загинув один військовий Азербайджану. Сторони звинуватили одне одного у провокації та заперечують, що першими відкрили вогонь.

 

В МЗС Азербайджану заявляють, що армія Азербайджану займає свої позиції, визначені угодою про припинення вогню від 10 листопада 2020 року.

 

ЄС закликав Вірменію та Азербайджан до деескалації ситуації і запропонував допомогу у делімітації і демаркації кордонів.