У Грузії звільнено з буцегарні українських яхтсменів

10:23, 19.07.2021
У Грузії звільнено з буцегарні українських яхтсменів

Спортсмен ти чи ні, але закон не порушуй

Влада Грузії звільнила двох українських яхтсменів, засуджених за незаконне перетинання державного кордону.

 

Як інформує УМ, про це 19 липня повідомили Новини-Грузія.

 

За даними телеканалу «Мтаварі», яхтсмени були звільнені на підставі акту про помилування, підписаного Президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

 

При цьому наголошується, що самі засуджені не зверталися з відповідним проханням до глави держави.

 

Згідно з повідомленням, звільнення відбулося в день візиту до Грузії Президента України Володимира Зеленського. Сьогодні, 19 липня, він прибув до Батумі для участі у міжнародній конференції, присвяченій інтеграції в ЄС. Відомо, що Зеленський особисто обговорював питання звільнення громадян України зі своєю грузинською колегою під час зустрічі в Києві 23 червня.

 

Президент України Володимир Зеленський підтвердив звільнення Грузією з-за ґрат українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, засуджених раніше до чотирьох років ув’язнення. Про це він написав у Твітері, передає Укрінформ.

 

«З листопада 2020-го ми працювали над звільненням українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, затриманих у Грузії. Сьогодні Грузія звільнила їх з-за ґрат. Я вдячний грузинській стороні за це рішення, яке відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами», - зазначив глава держави.

 

Нагадаємо, що наприкінці листопада 2020 року грузинські прикордонники затримали яхту, яка прямувала до Туреччини уздовж берегів Грузії. На її борту перебували громадяни України Володимир Дьяченко, Юрій Хомич і власник яхти - громадянин Грузії Михайло Батурін.

 

Усіх трьох відправили до СІЗО за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону Грузії. Однак рідні моряків, а також їхній адвокат стверджують, що українці нічого незаконного не скоювали, і звинувачують владу Грузії в тому, що громадян України незаконно затримали у відкритому морі, а причини такої ситуації - виключно політичні.

 

14 липня Батумський міський суд у Грузії засудив українців до чотирьох років позбавлення волі.