Зустріч президента України Володимира Зеленського і канцлерки ФРН Ангели Меркель завершилася у Берліні пізно вночі.
Як повідомляє Україна молода з посиланням на Офіс президента, подробиці перемовин із пані Меркель Зеленський розповість вже після повернення до Києва, під час спілкування зі ЗМІ на Всеукраїнському форумі "Україна 30".
На спільному брифінгу в Берліні президент і канцлерка повідомляли, що вони обговорювали посилення ролі Німеччини у "нормандському форматі" та у встановленні миру на Донбасі, будівництво "Північного потоку-2", участь німецької сторони у саміті "Кримської платформи", а також торговельно-економічне співробітництво.
Так, Ангела Меркель вважає, що Україна повинна залишатись транзитером газу навіть після спорудження газопроводу "Північний потік-2".
"Ми хочемо досягти того, щоб залишився транзит газу через Україну. Для нас у майбутньому Україна залишається транзитером газу навіть якщо буде завершено будівництво "Північного потоку-2", - сказала канцлерка ФРН.
Вона також відзначила, що з боку України є серйозні побоювання щодо газопроводу, і Німеччина сприймає їх серйозно.
Тоді як Зеленський наголосив, що з точки зору України "Північний потік-2" є великою загрозою безпеці в регіоні. Він вважає, що питання газопроводу слід розглядати у "нормандському форматі", однак, він поки що не отримав відповіді від канцлерки щодо такої ініціативи.
Меркель зі свого боку відзначила, що формально енергетична безпека не належить до рамок "нормандського формату" і мінських домовленостей, але, за її словами, енергетичні питання можуть обговорюватись на нормандській зустрічі.
Щодо проблеми Донбасу, то тут німецька канцлерка наголошує на необхідності імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, а також бажає, аби на окупованій території Донбасу були проведені вибори.
"На жаль, у зв’язку з Мінськими домовленостями у нас не вистачає прогресу. Україна вздовж лінії розмежування відкрила багато КПВВ. На жаль, не в такій же мірі це було зроблено з боку сепаратистів у Луганській та Донецькій областях.
З іншого боку нам потрібна імплементація так званої "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Ми хочемо досягти, щоб у цих регіонах були проведені вибори… Німеччина буде й надалі виступати за досягнення прогресу в Мінських домовленостях", - сказала Ангела Меркель.
Серед іншого стало відомо, що Україна отримає від Німеччини 1,5 млн доз вакцини від коронавірусу.
За словами канцлера Німеччини, «ми у дружних відносинах з Україною, і хочемо разом подолати виклики».
Щоправда яку вакцину і коли саме отримає Україна наразі невідомо.