Перехід на літній час: українці переведуть стрілки годинника вже цієї ночі
Україна в ніч із 25 на 26 березня перейде на літній час – переведе годинник на одну годину вперед. >>
Навіть вакцина Pfizer - далеко не всесильна
Розробники вакцини від коронавірусу Pfizer — BioNTech заявила, що ефективність їхньої вакцини дійсно знизилась через 6 місяців після другого щеплення. Зараз вони працюють над третьою дозою препарату, який має дати організму найвищий рівень захисту від усіх штамів коронавірусу.
Як інформує УМ, про це йдеться у заяві компанії BioNTech.
«Як видно з реальних даних, опублікованих Міністерством охорони здоровʼя Ізраїлю, ефективність вакцини в запобіганні як інфекції, так і симптоматичних захворювань знизилася через шість місяців після вакцинації, хоча ефективність у запобіганні серйозних захворювань залишається високою», — заявили розробники вакцини.
Вони зазначили, що для відновлення захисту, ймовірно, знадобиться щеплення третьою дозою препарату, яке доведеться робити протягом 6-12 місяців після щеплень двома дозами. Наразі розробники проводять випробування третьої дози вакцини. Початкові дані дослідження показують, що третя доза, яку ввели через 6 місяців після другої дози, має стійкий профіль переносимості. Науковці сподіваються, що третя доза забезпечить найвищий захист від усіх відомих штамів коронавірусу, у тому числі й «Дельти», який стрімко поширюється у світі. Компанії планують опублікувати більш точні дані найближчим часом.
Хоча Pfizer і BioNTech вважають, що третя доза вакцини може зберегти найвищий рівень захисту від всіх штамів, компанії зберігають пильність і розробляють оновлену версію вакцини, яка націлений на повний спайковий білок штаму «Дельта». Перша партія для випробування вже виготовили на підприємстві BioNTech в Майнці, Німеччина. Компанії очікують, що клінічні дослідження почнуться у серпні.
Зазначимо, що у липні МОЗ Ізраїлю заявив про зниження ефективності вакцини Pfizer проти коронавірусу, однак препарат досі залишається ефективним у запобіганні важкому перебігу захворювання. Спад ефективності збігся з поширенням штаму «Дельта» і скасуванням соцдистанції в Ізраїлі. За повідомленням Міністерства охорони здоровʼя, ефективність вакцини в запобіганні як інфекції, так і симптоматичним захворюванням, з 6 червня впала до 64%. Водночас вакцина виявилася на 93% ефективнішою у запобіганні госпіталізації та серйозним захворюванням, які спричиняє коронавірус.
Додамо, що представник компанії Pfizer в Ізраїлі, що вакцина ефективна проти штаму «Дельта » на 90%.
Попередні результати дослідження науковців з Оксфордського університету свідчать про те, що змішування вакцин проти коронавірусу Pfizer від BioNTech і AstraZeneca також формує імунітет від COVID-19.
У червні у США підтвердили, що вакцини Pfizer і Moderna провокують проблеми із серцем у підлітків та юнаків.
Україна в ніч із 25 на 26 березня перейде на літній час – переведе годинник на одну годину вперед. >>
У майбутньому дипломатія ще відіграє свою роль у визначенні кордонів України, оскільки Київ може вирішити не повертати всі території військовим шляхом – таке припущення зробив Держсекретар США Ентоні Блінкен. >>
Чотири конгресмени від Республіканської партії США написали звернення до американського президента Джо Байдена, у якому закликають передати Україні касетні боєприпаси DPICM. Вони вважають, що небажання Білого дому передавати такі снаряди та іншу допомогу "відображається на полі бою у Бахмуті та інши >>
Українські війська вражають американських інструкторів, оскільки вони швидко освоюють ракетні системи Patriot. >>
Закон, який зобовʼязує розвідувальну спільноту розсекретити якомога більше наявної інформації про походження коронавірусу – підписано президентом США Джо Байденом. >>
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та керівник Офісу президента Андрій Єрмак провели переговори за допомогою відеозв’язку з вищим військовим керівництвом США - очільником Пентагону Ллойдом Остіном, головою Об’єднаного комітету начальників штабів Марком Міллі та радником президен >>