МВС зробило відкритими VIN-коди автомобілів

16:24, 06.07.2021
МВС зробило відкритими VIN-коди автомобілів

VIN-код дає вичерпну інформацію про автомобіль

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство цифрової трансформації зробили відкритими VIN-коди автомобілів. Вони тепер доступні у реєстрі відомостей про авто та їхніх власників.

 

Як інформує УМ, про це 6 липня повідомили у пресслужбі Мінцифри.

 

«Раніше набір публікувався без VIN-кодів — унікального номера автомобіля, що складається з 17 цифр. Проте з 1 липня Міністерство внутрішніх справ опублікувало набір даних разом із відомостями про VIN-код. Наразі доступна інформація про транспортні засоби, які були зареєстровані з 1 січня 2021 року, — понад 820 тисяч», — зазначили у відомстві.

 

У відомтві зазначили, що відомості про авто та їхніх власників — це найпопулярніший набір даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. З серпня 2018 року його переглянули понад 440 тисяч разів.

 

У VIN-коді автомобіля міститься інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. За допомогою цього коду можна перевірити справжність технічного паспорту авто, ідентифікувати будь-яке авто у світі, а також з’ясувати точну кількість попередніх власників і дату розмитнення.

 

У Мінцифри пообіцяли, що незабаром популярні сервіси перевірки авто інтегрують нову інформацію до своїх послуг.